Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A cigányokat miért üldözték...

A cigányokat miért üldözték el Indiából?

Figyelt kérdés

2014. aug. 11. 19:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Nem üldözték el őket. Nomád nép, akik állandóan vándoroltak.
2014. aug. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
mert a legalacsonyabb kasztba tartoztak és nem kellettek nekik.
2014. aug. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És a kaszton kívüliek még mindig vándorolnak vagy mára már Indiában is letelepítették őket?
2014. aug. 11. 20:06
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Olvastam egyszer egy történetet erről, ami valószínűleg NEM igaz. Ott azt írták, hogy hasonló életmódot folytattak mint itt, elrabolták az ottaniak lányait és megerőszakolták őket, raboltak, loptak, gyilkoltak és kizavarták őket onnan.


A valóságot szerintem senki nem tudja.

2014. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem üldözték, egyszerűen befostak mikor meghallották, hogy a török hódító hadak arrafelé tartanak.
2014. aug. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Olvastam egy elméletet, és szerintem azért jócskán lehet benne igazság:


"Úgy gondolom - bár kétségtelen, hogy ez csak egy feltételezés -, hogy a cigányok anno hasonlóképpen lettek összegyűjtve és kitoloncolva Indiából, mint ahogyan a Brit Birodalom összegyűjtötte a saját börtöntöltelékeit, majd telepítette ki őket a gyarmatokra. Nem egyedi eset a történelemben. Elképzelhetőnek tartom, hogy az indiai nép egyszerűen egy csoportba rakta az összes tolvajt, bűnözőt, rablót, gyilkos, erőszaktevőt, és azt mondta nekik "rátok nincsen szükségünk, menjetek, amerre akartok." És így kerekedtek fel a cigányok vándorútra, és haladtak végig a kontinenseken, itt-ott tanyát verve, majd továbbállva (hiszen sehol nem tűrték meg őket). Más magyarázatot nem találok rá, hogy miért szakadt volna ki külső hatás nélkül egy rész az indiai népből, amely kulturálisan és nyelvileg bele tartozott, tehát semmi oka nem volt a kiszakadásra.

És így, ahogy ez a válogatott bűnöző banda haladt a szekereivel, az évszázadok alatt a következő generációk, a született gyerekek, a bűnöző apjuk és anyjuk által lettek szocializálva, azaz a bűnöző társadalom önmagát generálta újra. Ezért olyanok, amilyenek. Náluk ennek az anyatejjel magukba szívott hagyománya van. És, természetesen, bizonyos fokig genetikai hajlam is megvan bennük rá, hiszen a szüleik génjeit örökölték (mint ahogy lehet genetikai hajlamunk a depresszióra, vagy az alkoholizmusra, úgy a bűnözésre is lehet.) "

2014. aug. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ideje lenne már hazaküldeni őket.
2014. aug. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%

6#


Nem gondolom hogy egy közszolgálatis egyetemista (ha értesüléseim pontosak) hagymázas elképzeléseire kéne a szociológusi karrieredet alapozni.


Amúgy elfogadott elmélet nincs rá, de lehet olvasgatni azért:

[link]

2014. aug. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

Mond az neked valamit, hogy vándornép?

Meg különben is, kaszton kívüliek voltak, akiket lábtörlőnek is lehetett használni, miért üldözték volna el őket?

2014. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
90%
Ahogy az első válaszadó írta, vándorló nép. De egy ismeretterjesztő műsorból tudom, hogy most is élnek ott cigányok, csak a nyelvük jelentős mértékben eltér az itteni cigány nyelvtől. Hogy mikor voltak először Magyarországon, arról szerintem bizonytalanok az adatok. Az Akadémiai Kislexikon szerint 1416. Akkor pedig még nem került Magyarország török fennhatóság alá. Vannak olyan történelemtanárok, akik szerint Mária Terézia és fia II, József telepítette be őket, mások szerint a törökökkel jöttek be.
2014. aug. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!