Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A végén még tényleg NATO vs...

A végén még tényleg NATO vs Orosz összecsapás lesz?

Figyelt kérdés

Már a főcímet is elég elolvasni:


[link]


2014. aug. 7. 20:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Nem lesz.
2014. aug. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

(Hacsak nem te vagy Putyin, Obama, vagy Merkel, akkor) mivel tudnád ezt indokolni/alátámasztani?


Eddig olyanokat lehetett olvasni, hogy senkinek nem érdeke, mert gazdaságilag nagyon függ mindenki mindenkitől. DE pont ez a függés szűnt meg a napokban, amikor pénzügyileg, és már az élelmiszereket illetően sem tartanak igényt egymásra a felek.


Vagy nem?

2014. aug. 7. 20:41
 3/32 anonim ***** válasza:
Igen, már alig várják, hogy szétatombombázzanak mindent.
2014. aug. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Azzal tudom alátámasztani, hogy mindkét félnek annyi fegyvere van, hogy elpusztíthatnák az egész emberiséget.
2014. aug. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Nem is feltétlen az atombombákra gondoltam én sem...

Persze, hogy ha kitörne bármi is, akkor előbb küldenének ki a frontra megint sok tízmillió embert elpusztulni, mint hogy 1-2 atombombával befejezzék az egészet pár perc alatt...


De egyre komolyabbnak látszik ez a helyzet (bár őszintén remélem, hogy nem így van).

Itt már réges-régen nem Ukrajna harcol az ellen a pár ezer felkelő ellen, de eddig mindkét oldal tagadta, hogy titokban segítene.


DE a NATO most jelentette be, hogy nyíltan kiáll Ukrajna mellett. És a NATO nem egy ENSZ, hanem egy katonai szövetség. Ergo ha ő segít, akkor nem diplomáciailag fog segíteni valószínűleg...

2014. aug. 7. 20:50
 6/32 anonim ***** válasza:

Eddig is segített, többszáz(ha nem ezer) külföldi(főleg amerikai) zsoldos harcol ukrán jelzésekkel. Ezt az ukrán kormány is elismeri. De Oroszország bejelentette, hogy ha őket támadás éri, akkor bevetnek atomfegyvert is. Amerika pedig már vetett be, szóval aligha kockáztatna meg egyik fél is egy támadást...

Pl. Kramatorszk elfoglalásánál is látszik, hogy jól felszerelt katonák vonulnak be, akik ellen a helyi lakosok tüntetni vonulnak ki, de a katonák nem beszélnek, és mintha nem is értenék őket, elég tanácstalannak tűnnek.

https://www.youtube.com/watch?v=aYLyJrOhpVQ

2014. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Ezért érdekes, hogy Oroszország miért nem vallja be a nyilvánvalót?

Egy sok tízmilliós ország(Ukrajna) saját hadseregének pár nap alatt sikerült volna lenyomni azt a pár ezer felkelőt, de már 1 hónapja tartanak az összecsapások... Még a vak is látja, hogy ott oroszok harcolnak, és már réges-régen nem az a pár ezer felkelő.


Oroszország mikor jelentette be, hogy atomfegyverhez nyúl, ha támadás éri? Ez csak az Orosz határon túli támadásokra vonatkozott? (vagy akár az Ukrajnában harcoló orosz katonák elleni támadás esetére is)?

2014. aug. 7. 20:59
 8/32 anonim ***** válasza:
Khm, khm, Ukrajnában szinte mindenki beszél oroszul, a keleti régió szinte 100%-ban orosz anyanyelvű. Ezek az ukrán oldalon harcoló nyugati zsoldosok...
2014. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
És a videóban az "ukrán" hadsereg vonul be.
2014. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Nem a videóról beszéltem... :D

Úgy értettem, hogy nem az a pár ezer (vagy tízezer, nem tudom pontosan mennyi lehetett) helyi katona harcol az Ukrán sereg ellen, hanem Oroszország nyomja, valószínűleg már a sereget(és nem csak "támogatja fegyverrel a felkelőket").


Ennek ellenéri Oroszország a mai napig tagadja, hogy "lenne köze" a felkelőkhöz, azaz segíti őket, holott valószínűleg már egy ideje Moszkvai (azaz orosz-orosz, és nem csak a helyi ukrajnai orosz) katonák harcolnak ott.

2014. aug. 7. 21:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!