Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem kellene átszervezni...

Nem kellene átszervezni Belgium közigazgatását?

Figyelt kérdés
Mert hogy 3 régióra és 3 nyelvi közösségre osztják, amelyek nem fedik egymást. A legjobb az lenne, hogyha lenne egy flamand, egy vallon, egy német és egy brüsszeli régió és azokban tartományok, kivéve Brüsszelt és a német részt.
2014. aug. 3. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha így müködik, nekik megfele, akkor minek kellene átszervezni?
2014. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én meg Napóleon vagyok
2014. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-es: te miből gondolod, hogy én hol élek?
2014. aug. 3. 14:04
 4/10 anonim ***** válasza:
És a belgák hova menjenek?
2014. aug. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Belga nép nem létezik.
2014. aug. 3. 17:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Pont hogy lefedik egymást kérdező. Van Flandria, mely flamand többségű, van Vallónia, mely vallon, van a keleti kis német rész, és van Brüsszel, mely szintén külön közigazgatási egység, hiába francia ajkú város, nem tartozik Vallóniához.
2014. aug. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os: köszönöm az első (vagy második) értelmes választ, értem a gondolkodásmenetedet, de én nem a népcsoportokra gondoltam, hanem hogy a szövetségi állam 7 tartománya nem fedi egymást. Mivelhogy van Francia (Vallón), Holland (Flamand) és Német Nyelvi Közösség. A Flamand Közösségbe tartoznak Flandria és Brüsszel régiók. A Vallón Közösség a Vallónia Régióhoz tartozik (ami Flandria és Brüsszel régiók mellett a harmadik régió), ahogy a Német nyelvi közösség is. Ezért nem fedik egymást és Belgium ezért asszimetrikus. Ezért gondoltam, hogy egy átszervezett közigazgatás jobban áttekinthetőbb lenne, de lehet, hogy csak számomra nem igazán érthető ez a rendszer és a belgiumiak megértik, bár nem tudom, miért pont itt tettem fel a kérdést, hiszen Kelet - és Kelet-Közép-Európában az ilyenféle autonómia még csak fel sem merülhet, plusz ezen az oldalon nem valószínű, hogy értelmes válaszokat kapok.
2014. aug. 3. 21:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Brüsszel nem tartozik Flandriához, csak Flandria veszi körbe, önálló tartomány. Ugyanúgy a német nyelvi közösségek is önálló régiókat alkotnak autonómiával, hiába jelölik őket Vallónia részeként. Vallónia és Flandria is még külön megyékre van osztva, egyetlen 1 olyan megye van, amit kettéválasztottak a nyelvi határnak megfelelően, ez pedig Brabant régió. Van vallon Brabant, és flamand Brabant.
2014. aug. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor csak nekem nem átlátható ez a rendszer.
2014. aug. 4. 12:13
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék.

(A német nyelvű keleti részek Vallónia részeként szerepelnek, de külön autonómiával rendelkeznek. Liége megye keleti részén találhatóak.)

2014. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!