Mi sülhet ki ezekből az oda-vissza szankciókból (Nyugat vs. Oroszország)?
Tehát először az USA+EU szankcionálta Oroszországot gazdaságilag, majd most 1 napra rá már visszafelé is gyűrűzik az egész (tehát Oroszország is hasonló lépéseket tett).
Mi lehet ennek a vége, milyen forgatókönyvek fordulhatnak elő?
Pozitív vagy negatív irány képzelhető el inkább?
-Azaz látja mindkét oldal, hogy semmit nem ér el ezekkel, ha a másik oldal is ugyanúgy reagál?
-Vagy tovább fokozódik a feszültség globálisan (ahonnan, mint ahogy már tudjuk régebbről, csak egy ürügy kell a következő világháborúig)?
Ha jobban megnézed, akkor az Eu csak látszatszankciókat hozott.
Nem önmaguk ellenségei, nem fognak komoly szankciókat bevezetni, mert GDP visszaesést, újabb recessziókat okozhat.
Az USA viszont olyat hoz, amilyet akar, őket nem érintik olyan nagymértékben, mint Európát.
Ilyen "gépfegyverrel egymást lelövős nyugat vs. Oroszország/Kína/Olajban gazdag ország" világháború szerintem nem lesz, mert már túlságosan is függnek egymástól az országok, egy elkövetkezendő világháborúban nem lenne győztes, csak kisebb vesztes.
Mindenképpen érdekes dolog, hogy Putyin már nem veszi fel Merkelnek a telefont. /Daily Telegraph/ Oroszország egyre inkább elszigetelődik, bizonyára nem tetszik nekik, hogy feltehetőleg oroszbarát szakadárok lőtték le a maláj gépet, ennek ellenére még mindig szállítanak fegyvereket.
Érdekes kérdés, hogy mi lesz Paks 2-vel? Az egészben az az izgalmas dolog, hogy nincsen teljes összhang az orosz kérdésben, ugyanis Franciaország érthető okból (hadihajókat ad el Oroszországnak) nem támogatja a katonai együttműködés leállítását, valamint London se sürgeti a különböző gazdasági szankciók bevezetését.
Szerintem a leginkább szankciópárti ország az USA, aki nem függ az orosz energiaszállítástól.
Oroszországot mindenképpen megviseli a mostani helyzet, az első félévben 70 milliárd dollárt vontak ki a gazdaságból, az orosz bankok is bajban vannak, ugyanis nem nagyon jutnak ebben a helyzetben külföldi támogatáshoz.
Az én véleményem szerint Oroszországban jelentős politikai harcok fognak következni.
Hát igen, az a kérdés, hogy az USA mennyire tud hatást gyakorolni az EU-ra, hogy úgy szankcionálják az oroszokat, ahogy azt Obama akarja onnan az óceánon túlról.
Az a kérdés, hogy az EU országok fogják-e azt mondani Obamának(ha Obama tovább akarja ezt csinálni), hogy: "Mi kiszálltunk ebből, mert csak kárunk származik belőle."
Nézd meg Oroszországnak mekkora a GDP-je és az USA-EU tandemé kezdetnek.
Némileg még így is az oroszok javára döntöttünk, mert egy csomó mindent nem vettünk figyelembe, de nagyjából ilyen arányban fogják megszenvedni a hatásait.
Sípcsonton tudja rúgni Oroszország Európát (elzárja a csapokat) csak így a recesszió körül tántorogva abba beledöglik az orosz nemzetgazdaság és azt a hátán cipelő Gazprom.
Nem hiszem hogy vigasztalja majd az orosz népet meg az ottani szükségből kifosztott oligarchiákat az államcsőd és jegyrendszer közepette, hogy Közép-Európának megnőtt átmenetileg a fűtőszámlája.
"Kijev már október 15 előtt elzárja a melegvizet"
2014.08.02 10:55
Egyes információk szerint Kijev már most átállt a gázmegtakarításra, és egyre növekszik azon háztartások száma, ahol elzárták a melegvizet. Korábban Jurij Prodan energiaügyi miniszter jelentette be, hogy Ukrajnának nincs elegendő gáztartaléka a fűtési szezon átvészeléséhez. Egyelőre úgy tűnik, hogy a gázkészlet elosztása is politikailag motivált, a kijevi rezsim fennmaradásának céljába lett állítva. Kijevbe elegendő gáztartalékot összpontosítottak a fűtési szezon átvészeléséhez, hogy egy esetleges forradalmi hullámot elkerüljenek. A vidéket azonban magára hagyja a kijevi junta, mert a kieső helyeken bekövetkező tömeges fagyhalál nem fenyegeti az atantista bábkormány fennmaradását Kijevben."
"Orosz ellenszankciók - érzékeny ponton üt vissza Moszkva
2014.08.01 09:51
Volt már egyszer ilyen - emlékszünk rá - a rendszerváltás után - amikor Orbán még azt ordibálta és plakátolta mindenfelé, tavaris konyec. A káposzta, burgonya, és számtalan termék tonnaszám rohadt meg a földek szélén, szántották be újra. Az elmúlt években a keleti piacra alapozva nagyarányú újrafejlesztés történt. Nem véletlen, hogy a kondér közelében ülők - országunk esetében a Fidesz - hatalmas földvásárlásokba kezdett. Most elgondolkodhatnak rajta, hogy merre adják el, amit megtermeltek, mert az EU-USA-NATO agresszív oroszellenes viselkedése miatt elkezdtek bezárulni a kapuk. Hazánknak ez nagyon sok milliárdos kiesést fog jelenteni - euróban. Aztán lehet gondolkodni."
Ráadásul a Jukosz olajtársaság volt tulajdonosai 500 millió dollár kártérítést követelnek Moszkvától, melyet a nemzetközi bíróság megítélt nekik. Moszkva közölte, semmiféle bíróság ítéletét nem fogadják el az orosz belügyekben, és nem fizetnek senkinek egy fillért sem."
"A BRICS-államok közül Oroszország van a legkényesebb helyzetben
Oroszország van a legkényesebb helyzetben, mind a politikai, mind a gazdasági helyzetet tekintve. Az ukrajnai válság és a Krím félsziget „bekebelezése” miatt az Európai Unió és főleg az Egyesült Államok most már olyan szankciókról dönt Moszkva ellen, amelyeket középtávon mindenképp megérezhet. Bár Vlagyimir Putyin orosz államfő rezzenéstelen arccal reagált az újabb büntető intézkedésekre, nem felejtette el bejelenteni, hogy Washington politikája zsákutcába vezet, amelyet Amerika is meg fog szenvedni."
Szerintem ez elég érdekes, de várjuk ki a végét.
usa megszerzi a nyugat európa által megszervezett piacokat!
pl.: autóipar
Kelet-európával is pontosan ezt csinálták a rendszerváltáskor! Elhitették, hogy az orosz piacok rosszak, minden erővel szankcionálni kell az oroszokat 90 évek elején. 90 es évek végére már nyugat európai országok exportáltak az oroszoknak a hagyományosan kelet-európai ágazatokból is.
Most ugyan ez a helyzet az usával!
Usának szüksége van egy szövetségesre a leendő kínai szuperhatalom ellen. Nem véletlen, hogy a japán tengeren már ott vannak az amerikai anyahajók és próbálják megakadályozni a "független lakatlan" szigetek elfoglalását. Oroszoknak is érdekük, hiszen egyes régiókban már most többségben vannak a kínai telepesek. Főleg mezőgazdasági termelésből élnek, de egyszer kínai is rájön, hogy minek fizessen vámot? Ha hozzá is csatolhatja az országhoz, ahol kínaiak élnek.
Oroszország azon területein, amúgy is kevés orosz él, föderatív államként sok a kisebbség és az autonóm tartomány.
Megfagunk fagyni a télen az egész EUval együtt,nemfogunk tudni fűteni gázzal,fával meg mégúgyse mivel a legtöbb fa Szibériából érkezik...mivel a kontinensen nincs más hatalmas erdő....
Az orosz meg megunja ezt az egész hülyeséget a szankciókkal,és annyit látunk majd az egészből hogy letarolja az egész uniót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!