Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Iránban tényleg így oktatnak?

Iránban tényleg így oktatnak?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mennyire igaz, de azt hallottam, hogy Iránban perzsa felsőbbrendűségi propagandák találhatók az oktatásban.

Illetve, azt oktatják a perzsa kisgyerekeknek, hogy ők felsőbbrendű nép.


Ez igaz vagy csak valami pletyka?



2014. júl. 29. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ezt oktatják. Csak az ilyesmit soha nem direkten teszik. ÉS sok esetben nem is a te értelmezésed szerinti a jelentése, hanem a jó értelemben vett nacionalizmus. És ne izgulj, Izraelben is ezt oktatják kissé talán direktebben (vagy hatásosabb módszertannal).

Nagyon sok esetben képzelik felsőbbrendűségnek, ha valami több, hatásosabb, eredményesebb. Pedig az nem felsőbbrendűség, mindössze egészséges öntudat, magabiztosság. Aki felsőbbrendűnek képzeli magát, az a többit lenézi, önmagához képest csak szolgának tartja, és előjogokat képzel magának (sokszor ki is kényszerít). Hirdetheti ezt egy országban sok ember. Ők nem felsőbbrendűnek érzik magukat, hanem tudatlanul követnek egy vélt normát, aminek valódi jelentéséről fogalmuk sincs, nem is értik meg. Az már más kérdés, ha az ország szemléleletét, működését meghatározó emberek többsége is így vélekedik. De itt is árnyalni kell érdemes megvizsgálni, eredendő magatartás-e ez, vagy valaminek a reakciója. Mert a két esetben kétféle válasz adandó. És nagyon nem célszerű összekeverni ezeket. Világégéshez vezethet.

2014. júl. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Pletyka,viszont vannak olyan zsidók valóban szokták azt kántálni hogy ők "Isten kiválasztott népe"
2014. júl. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Marczell ***** válasza:
Én éppenséggel úgy hallottam hogy Izraelben ez a norma, nem Iránban.
2014. júl. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elozo, rosszul hallottad. Izraelben kb ugy tanuljak a sajat tortenelmuket, kultutajukat, mint Magyarorszagon. Mi az egri hosokre vagyunk buszkek, ok a makkabeusokra.

Ami pedig a vallast illeti: aki nem kereszteny az ugye pokolra kerul.

2014. júl. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A pokolba. Vagy a paradicsomba. Netán kígyóként reinkarnálódik. Vagy ő lesz a tűzisten.

Ne keverjük ide a vallási ideológiákat, az egy másik terület.

2014. júl. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!