Az EU parlamentben is olyan bólogatós emberek ülnek, mint a magyar parlamentben?
Tisztára, mint a magyar parlamentben, amikor a 133 Fideszes képviselőből 130 igennel szavaz, 1 tartózkodik, 2 meg nemmel szavaz, mintha nem lennének saját gondolataik.
Úgy tűnik ugyanaz a helyzet Brüsszelben is.
Lehetetlen, hogy ennyi ember szavazzon igennel, meg a cikkben is olvasható, hogy olyanok is igennel szavaztak, akik előtte ellene voltak.
Itt valami nagyon bűzlik.
Aki egy párt képviselőjeként jut be, annak frakciójában ül, attól elvárják a lojalitást, nem szavazhat össze-vissza, ahogy kedve tartja. A pártokon belül mindig van egyeztetés, miről hogyan szavaznak. Sokszor egyébként el sem olvassák, nem is tudják miről van szó, csak ki van adva az utasítás hogyan kell szavazni.
A politika lényege a kompromisszumok keresése, meg kell szerezni a többség támogatását, jóváhagyását. Bizonyos esetekben pedig teljes kompromisszum, jóváhagyás kell mindenkitől (pl. lisszaboni szerződés, EU bővítése vagy éppen az ENSZ BT határozatainál a tagállamoknak vétójoga van). Juncker megszavazása is ilyen kompromisszumok eredménye. Sokan akik ellenezték is, gondolom azért szavaztak mégis mellette, mert ha már elkerülhetetlen a megválasztása, ne rontsanak a viszonyukon (hasonló példa itthon, hogy az MSZP is megszavazta a kettős állampolgárságot).
Itt meg olyan lángelmék szavazhatnak akik az Európai Tanácsot összekeverik az Európai Parlamenttel.
Amúgy meg rengeteg kört lefutottak és a dánok meg a hollandok meg lettek győzve arról hogy tévednek. Az ET amúgy nem szokott szavazni semmiről, egyszerűen nincs szükségük rá.
A mostani szavazást is csak Cameron kérésére adták meg a harmadik legbefolyásosabb európai államfőnek, mégis csak járt ennyi, hogy a büszke brit nép lássa vezérét ahogy a végsőkig elmegy az első emberük. Ugyanis vezérünkkel ellentétben Cameron valós nép igényt tolmácsolt a britek részéről, akik mindig is különutasok voltak.
Eddig többnyire lefolytatják más nyilvánosságot élvező alacsonyabb presztízsű fórumokon a csatát, ha probléma van vele el se jut az EU elvi csúcsszervéig, ha meg nincs akkor meg vissza lesz dobva a Bizottságnak hogy fabrikáljon belőle, amire bólogathat a Parlament.
A mostani választásban az volt az érdekes hogy a döntést ezúttal a pártcsaládok vették a kezükbe nem az ET és ez valóban szokatlan volt, de ugyanakkor demokratikusabb.
Az akaratuknak való engedés meg precedensértékű lehet a jövőben és növeli majd feltehetőleg az EP hatáskörét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!