Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ukrán vagy a bolgár nyelv...

Az ukrán vagy a bolgár nyelv hasznosabb? És az országok helyzete?

Figyelt kérdés

Azért ebbe a kategóriába tettem fel a kérdést, mert elsősorban az országok helyzetére, népességére vagyok kíváncsi.


Tolmács illetve egyetemi/gimnáziumi tanár (német és az egyik nyelv a 2 közül) céljából a kettő közül valamelyik országban szívesen dolgoznék. (vagy esetleg máshol)


Mind2 ország nagyon vonz, de nem tudok dönteni. Most ha az életszínvonalat nem nézzük, akkor is van 2 visszatartó erő.


1. Bulgária tele van cigánnyal, így nem tudom, mennyi jövője van annak az országnak. Mennyi? Vagy hogy van ez arrafelé? Vagy mi lesz Bulgáriával? Esetleg javul a helyzet?


2. Ukrajnáról azt hallottam, hogy mindenki az oroszt használja. Megjegyzem utálom az orosz nyelvet, az ukrán szebb, és az tetszik. Főleg Kijev érdekelne. Most az orosz-ukrán balhé miatt nem tudom, hogy Ukrajna mennyire veszélyes.



Nem tudok dönteni. Minden érdekelne erről a 2 országról, és CSAK ez a 2 érdekel!


Bulgária, vagy Ukrajna?



2014. jún. 23. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Ukrajnában élek, te vagy az első ember akitől azt hallom, hogy az ukrán nyelv szebb mint az orosz (a végsőkig elfogult nagyukránoktól eltekintve), úgyhogy grat.

Jövő egyik országnak sincs különösebben, szerintem egyik nyelvvel sem mennél sokra. Ukrajnában meg többre mennél az orosszal.

2014. jún. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Bulgaria eszaki resze illetve a torok hatar koruli reszek jok de az orszag hamarosan elsorvad kb 40 ev es mas lesz az osi foldjen..aztan kvetkezik Ro....

Ukrajna meg hat ott most lesz "jo" vilag az Imf miatt ...moar most panaszkodnak az ismeroseim hogy rohamosan csokken az eletszinvonal pedig eddig sem volt tul fenyes...

Szerintem Bulgaria jobb mert onnantrol ha menni kell ott van Torokorszag...de Ukrajna mellet max Lengyel van....

Es hiaba nagyobb az ukran nepesseg nagyobb a nyomor is tehat az emigracio is joval nagyobb mint a bulgaroknal....

2014. jún. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
1: ezen kaptam egy kisebb sokkot, hogy Ukrajnában többre menne az orosszal, kormányváltás készül?
2014. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
Miért készülne? Az ország 95%-a beszéli a nyelvet, ahogy az elnök is. A nemzetközi cégeknél meg oroszt vagy angolt használnak. Az ukránnal meg elmehetne munkanélkülinek az ország nyugati felébe, vagy tengetni a napjait a majdan sátraiban.
2014. jún. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Őszödi Ferenc ***** válasza:
Egyik sem. Orosz, talán még a lengyel, cseh.
2014. jún. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!