Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok ahhoz, hogy az...

Mit szóltok ahhoz, hogy az EU-t az Osztrák-Magyar Monarchia mintájára alakítsuk át?

Figyelt kérdés
[link]

2014. jún. 5. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szánalmas. Még ha Magyar-Osztrák Monarchiáról álmodnának...


Nem is igazán értem, mi a céljuk vele. Ha csicskulni akarnak, azt megtehetik most rögtön is. Annyi s***gg van a világon, amit nyalni lehet.

2014. jún. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Történelmi ismereteim szerint egy világháborúval bomlott fel a monarchia. Szóval nem túl jó ötlet.
2014. jún. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt OMM-ben még a kiegyezés után sem volt tényleges egyenlőség.


Mindent Bécsből kézi vezéreltek.

2014. jún. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A cikk alapján úgy értem föderációt szeretnének. Gyurcsányék is ezzel kampányoltak.

Az EU ettől még messze áll, nincs rá felkészülve és a többség ellenezné.


A történelmi példák azt mutatják, hogy az európai föderációk (Osztrák-Magyar Monarchia, Szovjetunió, Csehszlovákia, Jugoszlávia) mind felbomlottak az Egyesült Királyság kivételével, de az is szakadozik, Skócia és Észak-Írország kiválhat.

Ezeknél az EU sokkal heterogénebb, nyelvileg, kulturálisan és gazdasági fejlettséget tekintve egyaránt, így a gyakorlatban nem működne az Európai Egyesült Államok. Szerintem kár erőltetni, mert csak a konfliktusok fokozásához vezetne és veszélybe kerülne az európai béke.

2014. jún. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

18:24,


Igazad van, adjuk meg magunkat a sorsnak, és oldódjunk fel a nagyhatalmak között. Elvégre az ilyen légypiszok méretű országok, mint mi, sikeresen felvehetik majd a versenyt az USA-val, Oroszországgal, Kínával. Nem is kéne kompromisszumot kötni, és a közös célokért dolgozni, ááá :)

2014. jún. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Igazad van, adjuk meg magunkat a sorsnak, és oldódjunk fel a nagyhatalmak között. Elvégre az ilyen légypiszok méretű országok, mint mi, sikeresen felvehetik majd a versenyt az USA-val, Oroszországgal, Kínával. Nem is kéne kompromisszumot kötni, és a közös célokért dolgozni, ááá :)"


Ez nekem elég zavaros, nem értem mire gondolsz.

Magyarország önálló ország, éppen ezért nem fenyegeti a beolvadás, eltűnés, asszimiláció, szemben például a nagyhatalomhoz tartozó Tibettel, baskírokkal, mordvinokkal, walesiekkel, bretonokkal, elzásziakkal.


Azt sem értem, hogy miért kellene harcolnunk az USA-val, Kínával, Oroszországgal. Egyébként így is tagjai vagyunk a világ legerősebb katonai szövetségének, a NATO-nak.

Ha a gazdasági fejlettségre gondoltál, akkor viszont azt nem értem, hogy miből gondolod, hogy minél nagyobbra bővül egy ország, államszövetség, annál fejlettebb lesz. Kiváló ellenpéldák India, Oroszország és a kicsi, gyenge Dánia, Finnország, Izland.

2014. jún. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Az Eut nem átalakítgatni kell, hanem eltörölni.
2014. jún. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Ezt mondom:

[link]

Az EU-t fel kell számolni, nem lehet átalakítani.

2014. jún. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem sok jót.
2014. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez a CÖF egy vicc. Eddig szabadságharcosként békemeneteltek, most pedig önként leakarnak mondani az önálló honvédelemről és külpolitikáról. A Brüsszeli bürokraták biztos k**** szomorúak lesznek, ha ezek a feladatok is az irányításuk alá kerülnek.

Ekkora f***ságot...

2014. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!