Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Rálöttek Harkiv polgármesterér...

Rálöttek Harkiv polgármesterére? (. )

Figyelt kérdés
Tudom unalmas már ez az orosz-ukrán téma, de az hogy rálöttek a polgármesterre, szerintem "fordulatot" hoz. Eddig amolyan hidegháború féle volt, de most ezzel meg fog kezdödni a fegyveres háború is?
2014. ápr. 28. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:

melyik polgármesterre, az aki berohant pár emberrel és elfoglalta a megyeszékházat?

és önként kikiálltotta a független donyecki köztársaságot?

mert ha arra lőttek, már előbb megtehették volna.

azért más országban mikor fordulna ilyen elő, már rég szétlőttek volna mindent a rendőrök vagy katonák, de az ukránok meg töketlenkednek.

2014. ápr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%

Most sokan lefognak pontozni a jobbikos putyinb*zik, de szerintem Ukrajna zseniálisan csinálja. Az egyik oldalról hajlandóságot mutat, hogy engedné a szavazást a keleti területeken, a másik oldalról viszont megmutatja hogy ő tud kemény lenni és odaküldeni a hadseregét. Szépen apránként számolja az orosz beszivárgó titkosügynökök gócpontjait.

A másik hogy Krímmel ellentétben itt nincs abszolút orosz többség, csak a nagyobb városokban laknak többségében oroszok, vidéken ukránok laknak. Ukrajna ezért szeretné népszavazást tartani, mert valószínű hogy nyernének.


[link]

2014. ápr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ukránoknak hazafias kötelességük harcolni hazájukért. Csak az a kérdés, hogy eddig miért voltak ilyen töketlenek?

....

Én inkább nem drukkolok egyik félnek. Az ukránoknak azért nem, mert náluk van Kárpátalja, az oroszoknak azért nem, mert ha az oroszok nyernek is, nem biztos, hogy Kárpátalja visszatér.

2014. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért? 20-30 ezer emberrel egy ország irányítását is megtudták szerezni...

Egyiptomban sincs már demokratikus kormány ...

[link]

2014. ápr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Oroszország elismeri legalább a területén élő kisebbségeik jogait. Föderációban él velük.

Addig ukrajna nemzet államként definiálta magát? A ruszinokat, pedig mai napig nem ismerik el. A régióban ez is páratlan, pedig soha nem tartoztak Ukrajnához.

2014. ápr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!