Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Biztos hogy az USA a legerőseb...

Biztos hogy az USA a legerősebb állam katonailag?

Figyelt kérdés
Nem lehet hogy, magukat ámítják,a világot meg hülyítik?
2009. dec. 19. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Magukat ámíthatják, de más országok meg erre találták ki a kémeket, hogy őket ne lehessen ámítani.
2009. dec. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Az USA a világ legerősebb katonai nagyhatalma jelenleg. Ezen nincs mit vitatkozni, ha nem így lenne, nem ugrálna mindenki úgy, ahogy ők fütyülnek. Az egész világot meg nem lehet hülyíteni, azért egyes országoknak elég komoly hírszerzésük van.
2009. dec. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az USA katonai kiadásai a világon a legnagyobbak. A második helyen lévő Kína hadiköltségvetése az amerikai 1/8-a. Márpedig a mai hadviselésben a technika számít, embertömegekkel nem lehet elérni semmit. Tehát az USA utcahosszal a legerősebb katonai hatalom.
2009. dec. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
már biztos hallottatok arrol hogy az nyeri a háborút, aki a legerősebb gazdaságilag,én úgy halootam hogy egyszer egy ember összevetette a világ nagyobb katonai hatalmi országokat, hogy ki nyerne egy esetleges háborút, és a számításai szerint kína nyert volna az erős gazdaság miatt.
2009. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
nehéz kérdés mert ha pl 1on1 nekimenne Kínának vagy az oroszoknak, nem biztos h nyernének.
2009. dec. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

hát kinyírhatnának mindenkit mindegy szálig, de annak meg sok értelme nincsen.

nincs már valódi háborús konfliktus mert akivel lehet az nem egy kategóriájú, atomhatalmakkal meg lehetetlen konfrontálódni komolyabban.

2009. dec. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az USA a legerősebb katonai állam. Légi, szárazföldi és tengeri hadviselésben egyaránt. Nincs itt semmiféle ámítás.
2009. dec. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"már biztos hallottatok arrol hogy az nyeri a háborút, aki a legerősebb gazdaságilag ... kína nyert volna az erős gazdaság miatt"


Mivel Kína messze van attól, hogy gazdaságilag bármelyik erősebb európai országot verje, nem hogy az egész NATO-t, ezért az az illető, aki ezt a tanulmányt készítette, vagy dilettáns volt, vagy kínai propagandista. A kínai gazdaság egy nagy lufi, Kína pedig alapvetően egy rendkívül súlyos belső problémáktól szenvedő, a külföldnek kiszolgáltatott, elmaradott, szegény ország. Nagyhatalom (mondjuk Vietnamhoz képest), de nincs egy súlycsoportban az USA-val.

2009. dec. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom de egy TV vitában hallottam hogy Kína kezében akkora mennyiségű amerikai részvény csomag van,ha tőzsdére dobnák Amerika megfeküdne gazdaságilag.
2009. dec. 20. 20:13
 10/11 anonim ***** válasza:

"Kína kezében akkora mennyiségű amerikai részvény csomag van"


Ne csak hallgasd a híreket, hanem értelmezd is.


Mit jelent az, hogy Kína kezében nagy mennyiségű amerikai kötvény, pénz stb. van? A következőt. Kína évek óta többet exportál az USA-ba, mint amennyit importál onnan. Ezért Kína fizetési mérlege pozitív, vagyis Kína nem eladósodik, mint az USA, hanem dollárokat, dollárkötvényeket és amcsi részvényeket halmoz fel, csillagászati mennyiségekben.


Ki az erősebb, ki a gyengébb, ki nyer mindezen, ki a domináns fél?


Elárulom, hogy az USA. Az amerikai állampolgár megveszi és elfogyasztja a kínai árucikket. Ezek olcsók, úgyhogy az amcsinak több pénze lesz további árukra stb. Ennyit éreznek az amerikaiak ebből a kapcsolatból.


A kínaiak közben dolgoznak a ruhagyárakban és gépgyárakban napi 10-15 órát havi 100 dollárért. Az olcsó termékeket felszippantja az USA és Kína kezében marad egy halom papír. A dollár és az amerikai államkötvény ugyanis: papír.


Vagyis az történik, hogy Kína gürcöl és szenved, az USA dőzsöl, kap egy csomó kínai terméket, és cserébe Kínában felgyűlik egy halom papír.


Mire jó Kínának, hogy van egy halom papírja? Elvileg ezekért amerikai termékeket vehetne. Pontosan addig válthatja be ezeket amerikai termékekre, amíg pl. ezt az USA engedi. Vagyis: Kínának jó kapcsolatokat kell ápolnia az USA-val, mert különben a kezében lévő irdatlan papírhalom értéktelen. Amiért kidolgozták a belüket az egyszerű kínaiak egészségtelen körülmények között, egy diktatúra vigyázó tekintete alatt.


Kína azt sem teheti meg, hogy az USA-tól erőnek erejével elragadja annak gazdagságát, hiszen az USA katonailag kb. 10-szer erősebb.


Miért "borítaná rá a piacra" Kína a dollárjait? Hogy lemenjen a dollár értéke? Abban a pillanatban megsemmisülne a rengeteg szerencsétlen, agyondolgoztatott kínai munkás által megkeresett papírhalom értéke.


Az a tény, hogy Kína gazdagsága jórészt "Printed in the USA" papírcetlikből áll, jól mutatja, hogy Kína teljesen ki van szolgáltatva az USA-nak. Kína ma is félgyarmat, csak most önkéntes és büszke félgyarmat, nem úgy, mint 100 éve.

2009. dec. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!