Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajna után Szerbia következik?

Ukrajna után Szerbia következik?

Figyelt kérdés

Feltételezem,hogy Szerbiára is hasonló sors jár,megküzd az EU és az Orosz a terület ellenőrzéséért!

Csak az a kérdés ki ellen lesz?

Mivel van egy EU barát kormány és vagy egy Oroszbarát csoport.

Csak az a kérdés a benzint mikor öntik be közéjük és mikor adnak rá szikrát?



2014. márc. 9. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

Szerbia amerikai megszállás alatt van.Persze papíron nem, de valójában igen.

Nem szuverén ország.


Az EU-hoz pedig már beadták a csatlakozási kérelmet.

2014. márc. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Évek óta nem hallani Szerb vitákról, amit utoljára olvastam az is a cigánykérdés volt. Szóval hamarabb következik Magyarország, mint ők. Nem hinném hogy szeretnének még egy háborút mint amilyen az elmúlt két évtizeddel ezelőtti.
2014. márc. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerbia már régóta az európai közös piacra akar befurakodni, a csatlakozási kérelem és tagjelölté tétele, vagy éppen a Vojska Srbije NATO partnerségi programja ami szűk nyolc éve fut már. Lefutott kör ez már, Szerbia már kikerült az orosz érdekszférából.
2014. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ukrajna is az EU tagja akarna lenni tudtommal.
2014. márc. 9. 16:41
 5/12 anonim ***** válasza:
Biztos ott is lenne valamennyi % aki nemmel voksolna.
2014. márc. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem. Mondom ezt mint vajdasági magyar.Pedig elgondolkodtató.Egyébként az országnak jelenleg 7 millió lakosa van, abból 1,5 millió még mindig nem szerb (a romákat idesorolva jön ki az 1,5 millió, de ez nagyjából 700 ezer mint etnikai kisebbség, a másik 800 ezer pedig nemzeti kisebbség- magyarok, szlovákok, muzulmánok, horvátok stb). Tudtommal Magyarországon nincsenek néhány százezres létszámban kompakt tömbben elhelyezkedő nemzeti kisebbségek, tehát nem értem az egyik hozzászóló válaszát, hogy Magyarország miért következne előbb mint Szerbia....

Ha egész Békés megye Román lenne+ fél Hajdú bihar, Győr- Moson- Sopron pedig szlovák, akkor esetleg...

2014. márc. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy félreértelmeztem a kérdést: én a területszéthullás lehetőségeit vizsgáltam, de ha a kérdező a különböző érdekszférák lehetséges változásaira kíváncsi, akkor valóban előfordulhat minden szituáció, habár most szerbiában pont egy nyugat iránt elkötelezett hatalom van kormányon.
2014. márc. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerbia már a 2000-es évek elejétől kikerült az orosz érdekszférából.A jelenlegi szerb politikai elit legtöbb szereplője elkötelezett az EU integráció irányába.

Tomislav Nikolic, aki korábban a Seselj-féle Radikális Párt vezetője volt, hirtelen nagyon eurokonform lett 2010 után, és hipp-hoppp, ma ő az elnök.A kormányzó párt, a Milosevics-féle szocialista utódpárt is levetkőzte a korábbi önmagát (lásd MSZMP-MSZP) és ma ők is nagy integráció-pártiak.

Szóval, Szerbia már rég nem kívánkozik az orosz érdekszférába, és Oroszország sem tart igényt már Szerbiára.A nagy pánszláv barátság mostmár csak retorika szintjén maradt meg.

2014. márc. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
így igaz, ahogy az utolsó hozzászóló is írta. Egyébként amióta Montenegró is levált, azóta a montenegrói- orosz barátságot is gyakran lehet hallani, gyakrabban mint a szerb- orosz barátságot. És ha megnézzük montenegró tengerpartját, gyakorlatilag az oroszok már teljesen felvásárolták. Tehát a barátság szerbia és oroszország között már tényleg csak a retorika szintjén van jelen, arról nem is beszélve, hogy Putyin a múlt héten Krím kapcsán Koszovóra hivatkozott, ami eléggé meglepte a szerb közvéleményt, hiszen ebben az esetben Putyin olyan elemre hivatkozott, amit ő sem ismert el...
2014. márc. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azok a szerb politikusok akik a 90-es évek háborúiban Seselj vajda mögött a radikális tömb vezető tagjaikén (oroszbarátként) támogatták a háborút Horvátországban, Boszniában, Koszovóban, most egy új (más arculatú, de) radikális politikai párt (ami a holnap utáni parlamenti választás után vélhetően 50% körül fog teljesíteni) tagjaként arra törekszenek, hogy Szerbia mielőbb EU tag legyen, hogy pénzek jöjjönek az országba, amiket le lehessen nyúlni. Itt ilyen veszély nem fenyeget.
2014. márc. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!