AZ USA miért állomásozik még az araboknál?
"Nem csodálom, hogy az arabok utálják az amerikaikat."
Az arabok egy 400 milliós nép Marokkótól Jemenig. Nem utálják az amerikaiakat. Az irakiak _egy része_ utálja konkrétan az amerikaiakat. Szaúd-Arábia, Omán, az E. A. E. stb. az USA szövetségesei, nem beszélve Kuwaitról. Ők sem utálják az amerikaiakat. Egyébként ellentétben a közhiedelemmel, a legtöbb arab csodálja és tiszteli a nyugatot (persze tény, hogy Európa szimpatikusabb nekik, mint az USA).
Ha nem lenne ellenségkép, háború, akkor mi a rossebet csinálnának az amerikaiak azzal sok legyártott fegyverrel. Az ellenségnek csak nem adják el. Ha a raktárban rohad, akkor meg minek termeljen a fegyvergyáros.
A megoldás az, hogy csináljunk konfliktust, legalább nem unatkoznak a katonák, puffogtassunk el sok lőszert, lesz munka a fegyvergyárakban a munkásoknak, lesz profit a fegyvermágnásoknak akik önzetlenül támogatják az amerikai kormány világfelszabadító demokratizáló törekvését.
A fegyvergyárosok pedig főként egy bizonyos nép fiaiból kerülnek ki. A kör bezárult.
Afganisztán szinte minden tartományának két kormányzója van: az egyik a hivatalos, az amerikaiak támogatását élvező Karzai-kormány, a másik a tálib lázadók által kinevezett testület - írja a washingtoni napilap afganisztáni tudósítója. Előbbi kormányoz, és persze az újjáépítés közben saját zsebre is dolgozik. Utóbbi a tálib ellenállást koordinálja: ügyel rá, hogy a korrupció ne férkőzzön be az iszlamisták köreibe és terrortámadásokat szervez.
Miközben az Egyesült Államok már készül a Barack Obama által bejelentett 30 ezer fős újabb csapaterősítésre, a tálib ellenállók árnyékkormányt állítanak, hogy felkészüljenek a hatalomátvételre - írja a The Washington Post.
A napilap szerint az iszlamisták rendkívül népszerűek az afgánok körében: szemben a korrupt, a kenőpénzt elváró kormányhivatalokkal, a tálib vezetők ugyanis nem tűrik a megvesztegetést. A közbiztonság romlása miatt egyre többen szeretnék, ha ismét a 2001-ig rendkívüli szigorral kormányzó tálibok kerülnének hatalomra, és végre rendet tennének. „Az iszlám törvénykezés gyors, a helyszínen ítél" - mondta a lapnak egy a kormánnyal és az igazságszolgáltatással elégedetlen kandahári lakos. Arra utalt, hogy a tálib rögtönítélő bíróságok lopások esetén például azonnali kézlevágással büntették a tolvajt.
Az ország egyes részein már most is inkább a tálib árnyékkormány hivatalai irányítják az életet. Főleg a fővárostól távoli falvakban nagy a hatalmuk: ott, ahová a kormányhivatalok keze nem ér el. Van, ahol az árnyékkormány adót szed, katonákat toboroz a tálibok utánpótlására és bíróságot működtet. A tálib árnyékkormány hatékonyságához kétség sem fér: a gyilkosokat és a nemi erőszaktevőket azonnal felkötik vagy lelövik. Az afgánok általában félnek az iszlamistáktól, ám a korrupt kormányhivatalokból annyira elegük van, hogy még a terrort is jobbnak tartják a jelenlegi káosznál.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!