Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az EU "főbűne"?

Mi az EU "főbűne"?

Figyelt kérdés

1 Rosszul átgondolt bevándorlási politika

2 A tagországok szuverenitásának drasztikus korlátozása

3 A nemzetgazdaság egész ágazatainak megsemmisítése

4 „Általános európai” normák és értékek erőltetése



[link]



2014. febr. 9. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Az 1. az elég nagy bűn.Hisz ezzel Európa európaiságát fenyegetik, azt ami európaivá teszi ezt az uniót.


2. Ez egy unióban logikus.


4. Bizonyos dolgok jobb ha egységesítve vannak, már csak az átláthatóság kedvéért.

2014. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Eldönthetné már Magyarország, hogy mit akar. Európa lenni, vagy Ázsia. A kettő közül bármelyik lehetnénk, de az, hogy amig a szovjetek voltak itt, addig európához akartunk tartozni, most hogy európa van itt megint az oroszokhoz dörgölőzünk egy kicsit már unalmas.
2014. febr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hogy nem az Eurázsiai Unió a neve, mert akkor évenként 150%-ot verne rá a mennyországra ugyanez a struktúra.
2014. febr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"A legnagyobb hogy minden alja népet bevesznek élen a magyarokkal."


Te melyik aljanéphez tartozol?

2014. febr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1, Ez az egyik legnagyobb.

2, Ez bizonyos esetekben jó. Például korlátozhatnák a magyar politikai korrupciót, azt megköszönném.

3, Na igen. Rombolják le Európa gazdaságát és lassan már mindent a kontinensen kívülről veszünk. Haza kell hozni a tőkét és újra beindítani Európát.

4, Hát nem tudom, nekem nem úgy tűnik, mintha nagyon erőltetve lennének az európai értékek. Inkább a neoliberalizmus van toppon.

2014. febr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
A jövő a konzervatív eurázsiai unióban van. Európai unió napjai megvannak számlálva. Kevesebb mint 10 év múlva, melegek, drogos és bevándorlók uniója lesz az amiben én nagyon szeretném ha országunk nem részt venne.
2014. febr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"az amiben én nagyon szeretném ha országunk nem részt venne."


Irány a kazakisztáni édestestvérek meg az ő vámuniójuk! Ha nem tetszik, el lehet menni!

2014. febr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Amikor Ázsiáról beszélünk, akkor főleg 4-5 országra gondol mindenki: Orosz, Kína, Japán, India esetleg az arabok. Én is őket veszem az Ázsia címszó alá.


Sajnos a jelek azt mutatják, hogy Ázsia összességében jobban fejlődik, mint az EU. Vannak területek, melyeken néhány ország jelentősen el van maradva, sőt Ázsiában 2-3 ország van csak, amelyik igazán fejlett. De akkor is, ők tartanak valahová.

Van egy szempont, amit kevesen vesznek figyelembe, ez pedig az erkölcs. A keleti átlagemberek (nem a vezetők) erkölcsösebbek szerintem, mint a nyugat, ettől függetlenül nem szentek. Bár óriási különbségek vannak pl Kína és az oroszok között is. Én jelen pillanatban helyeslem, hogy nyugat felől kelet felé fordulunk. Mivel az EUban vagyunk, ezért sosem leszünk olyanok, mint az ázsiai népek, de vannak olyan dolgok, amelyek nálunk sajnos lazultak, mint az erkölcs, és meg kell szilárdítani. A keleti hatás segíthet bizonyos dolgokban felemelkedni, amiben a nyugati szél "jelenleg vagy már" nem. A keletnek is lehetnek számunkra károsnak vélt hatásai, de azok majd az akkori idők gondjai lesznek. A nyugati értékrenddel jelenleg nem fejlődünk, a nyugat sem fejlődik társadalmilag se, és egyénileg sem, ezért jelen pillanatban nem érdemes vele tovább foglalkozni.


Én kíváncsi vagyok, hogy az európai nemzetek átlagemberei hogyan vélekednek, főleg itt a keleti régióban? Mennének, vagy maradnának? Ukrajna most gócpont, lesz-e még a jövőben több ilyen? Elindíthat-e Ukrajna valamilyen változást?


Úgy érzem, jelenleg a magyar embereknek értékekre, értékes emberekre, és értékes eszmékre van szükségük. Keményebb erkölccsel, hittel, és komolyabb életszemlélettel rendelkező emberekké kell válnunk. Ezt a nyugat nem fogja megadni. Valaki azt mondta, hogy jelenleg nem gazdasági válság van, mert szántóföldünk van, munkások vannak, gépeink vannak, mégsem termelünk. A gazdaság rendben van. A gondolkodás, az erkölcs, ami válságba került. Úgy gondolom, kelet az ha nem is húz ki minket a gödörből, de utat mutathat, hogyan másszunk ki.


Másrészt a külföldi politikát tekintve békésebbnek látom a keletet, mint a nyugatot. Főleg Oroszországot.


Ha Ukrajna mégis elhatárolódik az EUtól, és Oroszbarát marad, milyen hatással lesz az EU-ra? Milyen hatással lesz ránk? Romániára? Főleg, ha az oroszok a keleti régióban óriási hiteleket osztanak és beruházásokat hoznak létre. Paks2.

2014. febr. 9. 19:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az ukránokat, hogy az oroszok milyen erkölcsösek.
2014. febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!