Az EU-ban miért ilyen súlyos a gazdasági válság? Mikorra várható már végre javulás?
Amerika már kifelé tart, 2%-os a gazdasági növekedés, 7%-ra csökkent a munkanélküliségi ráta, míg az EU-ban még stagnálás van és 12%-os a munkanélküliség.
Mit csinálnak rosszul az európai politikusok?
1. Amerika szét van hitelezve.
2. Európa meg szocializmusnál tart még mindig, szabad piaccal.
És ez az igazság. Majd ha itt is mindenki öngondoskodó lesz, akkor lesz itt kapitalizmus. Addig csak egy próbálkozás marad.
Kicsit nem egyenlő az összehasonlítás. Az USA legótvarabb állama is magasabb gazdasági szinten áll, mint Románia, Bulgária, Görögország, Szlovákia vagy éppen Magyarország.
pl Németországban gazdasági fejlődés van, nagyon alacsony munkanélküliség stb. Ha levágod az EU-ból Kelet-Európát, akkor itt itt is gazdasági növekedés van. Csak mi és szomszédaink valamiért kivételesen tehetségesek vagyunk a semmittevésben és a probléma meg-nem-oldásban.
3.
Németországban nem nagyon van növekedés.
0,5 százalékos a GDP bővülés.
Nem nagyon tud Németország már hova fejlődni meg növekedni.
Elérte a korlátai csúcsát.
Ellenben például Lengyelországban egész szép növekedés van.
"Amerika már kifelé tart"
Aham, hihető... Azért vannak szarrá adósodva.
"Mit csinálnak rosszul az európai politikusok?"
Azt hogy majmojják az usát, így ide is elért a fos.
Ősszel csődközeli helyzet volt amerikában amit most tavaszig toltak ki. Másrészt ott a Fed ami annyi pénzt nyomtat amennyit akar. [link]
persze kamatra
Amikor a Fed állampapírokat vásárol, pénzt helyez forgalomba, ami a pénzpiaci kamatok esésének irányába hat, és ekkor a forgalomban több pénzt kölcsönöznek, illetve költenek. Ha állampapírokat ad el, pénzt von ki a forgalomból, ettől emelkednek a kamatok és nehezebb lesz kölcsönhöz jutni
Am érdekes dolog hogy 1913 ban alakult rá páréven belül lett az első világválság. Persze lehet hogy véletlen (naná)
"Mikorra várható már végre javulás?"
jelenlegi berendezkedéssel nem hogy javulás nem lesz, de még rosszabb lesz a helyzet...
Teljesen eltérő gazdasági szintű és valutájú országokat kapcsolnak egy gazdasági közösséghez és ezáltal nincs működő központi fiskális és monetáris politika. Az egyes országok földrajzi elhelyezkedéséből adódó gazdasági és társadalmi előnyök és hátrányok sem könnyítik az EU helyzetét. Ez (bár lassan) össze fog dőlni. Keress rá: reálkonvergencia az EU-ban.
(Egy közgazdász hallgató.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!