Az oroszok szeretik Putyint? Jól kormányozza Oroszországot?
3,5 százalékos a GDP növekedésük az államadóssággal pedig nincs baj.
Nem kormányozza rosszul, az biztos.
Éppen tegnap beszélgettünk pár orosz barátunkkal, és szóba jött ez a kérdés is.
Igen, az oroszok nagy zöme szereti az elnököt, mert tetszik nekik, hogy olyan lépéseket mer tenni amit egyik ország vagy állam sem.
Meséltek pár dolgot, és bizony nekem is nagyon tetszik a hozzáállása.
PL:
Putyin kijelentette, hogy aki az országukba belép, és ott akar élni, boldogulni az
- tanulja meg az orosz nyelvet, hiszen ez az országuk nyelve
- Oroszoknak megvan a maguk szokásai,hagyományai. Ha valakinek nem tetszik akkor el lehet menni, ugyanis náluk nem érvényesülhet mások hagyománya, szokása, és ők ebből nem fognak törvényeket létrehozni. Csak egy példa: Angliában a Mark& Spencer muszlim dolgozói megtagadhatják a vásárló nem kiszolgálását a pénztárban, ha a vásárló italt, disznóhúst vásárol. Sőt megtagadhatják a kiszolgálást is. Erről egy törvény módosítást is elakarnak érni.
Na ezt nem engedi Putyin. Ha te arab vagy, és Orosz országban akarsz élni, akkor az arab törvények Oroszországban nem érnek semmit. Ahogy a többi ország szokásai sem.
allach nevében dugnám fel a marx und spencer muszlim dolgózóinak a s*ggébe a füstölt sonkát, ha nekem húsvétkor elkezdenének ajvékolni, hogy nem szolgál ki
a viszkisüveget meg a fején verném szét a nyomorultnak
Ottani mércével az eddigi felhozatalból messze kiemelkedik és a szovjet gazdasági modellből is kihozta ami lehetett, de alapvető modellváltás nem történt és Putyin láthatólag a szavak terén maradt meg ennél.
A külpolitikája megint csak olyan, hogy az oroszoknak bejön, a világ többi részének nem, de ennek csak nagyon hosszú távon lesznek negatív következményei, meg hát nem is ezt kérdezted.
Nyugati mércével Putyin egy a középszerűnél valamivel jobb autokrácia üzemeltetője, orosz mércével meg nem tudjuk, egyrészt a választási csalások miatt és az igen foghíjas szólásszabadság sem segít ebben. Élek a gyanúperrel azért, hogy a többi jelöltnél még így is népszerűbb.
Bővebben:
Putyin külpolitikája pont, hogy a legnagyobb erőssége Oroszországnak szerintem.
2008 Grúzia, egy teljesen jogos beavatkozás az orosz állampolgárok védelmében, majd kivonulás, minden felesleges kegyetlenkedés és évekig "ottmaradás" nélkül. Azt csinálták, amiről az amerikaiak pofáztak Afganisztán és Irak kapcsán. Bementek, szavatolták az orosz nép biztonságát és kijöttek.
Szíria-megvédték az országot és az egész világot attól, hogy belemenjen egy újabb felesleges háborúba, amit nem lehet megnyerni, csak egy újabb országot destabilizál egy amúgy is instabil térségben. Magyarán megakadályoztak egy újabb Afganisztánt/Irakot/Líbiát. És mindezt nem erőt fitogtatva, üvöltözve (republikánus módon), hanem vérprofi módon. Lavrov tett egy olyan ajánlatot, amit ha az USA és a Nyugati Világ nem fogad el, akkor kilógott volna a lóláb, hogy csak balhézni akarnak.
Az Eurázsiai Vámunió szépen összefogja a közös érdekeket, anélkül, hogy indokolatlanul belenyúlna a tagállamok belpolitikájába (EU).
Putyin levele a New York Times-ban az amerikai néphez példátlan gesztus volt, mellesleg nagyon finoman és udvariasan fogalmazott-de kimondta a véleményét. McCain Pravdában megjelent levele ehhez képest egy agresszív és buta vagdalkozás volt.
A Snowden ügy kezelése is szépen ment, felesleges konfliktuskeresés nélkül, de megmentették a fiút.
A Sanghaji Együttműködési Szervezet is sikeres sztori, ahogy a BRICS is. Régi ellentéteket félretéve Kína és Oroszország erős és sikeres szövetséget kezdenek alkotni, már közös hadgyakorlatot is tartottak. Nem mellesleg ezeken a szervezeteken keresztül Kína és India is közelednek, ami félelmetesen új perspektívákat jelent.
Szerintem a putyini Oroszország legnagyobb sikersztorija éppen a külpolitika.
Igen jól kormányozza Oroszországot, nem csak azt a 2
k urvát és a zsidó oligarchát engedte ki a börtönből amnesztiával, hanem azonnal a volgográdi sebesültekhez sietett a korházba őket meglátogatni - ezért is megérdemli a tiszteletet.
Néhány észrevétel:
"2008 Grúzia, egy teljesen jogos beavatkozás az orosz állampolgárok védelmében, majd kivonulás, minden felesleges kegyetlenkedés és évekig "ottmaradás" nélkül."
Csak kikiáltott egy (sokadik) függetlennek nevezett orosz bábállamot és a grúzok és az oszétok továbbra is gyilkolják egymást. Nem oldott meg vele semmit, bár a célja sem ez volt, a térség sem lett stabilizálva épp ellenkezőleg, de legalább szavatolták az odaküldött orosz békefenntartók biztonságát, és olcsóbban is kijöttek belőle, mint Amerika aki próbál igencsak érdekes módszerekkel stabilizálni egy régiót. Putyin nem törekszik rá, ezért nyilván nem is hibázik.
Meg persze maga a szituáció is érdekes volt, hogy amikor a függetlenedés után megdöntötték az orosz bábkormányt és egy grúz ( masszívan nacionalista) kormány került helyére, okvetlenül orosz békefenntartókat kellett küldeni az ENSZ-é helyett.
"Az Eurázsiai Vámunió szépen összefogja a közös érdekeket, anélkül, hogy indokolatlanul belenyúlna a tagállamok belpolitikájába (EU)."
Most ez komoly? Tudtommal az ilyen kölcsönös előnyökkel járó vámuniókba nem lasszóval kellene tagokat fogni, hanem önként tódulnának oda. Márpedig a belarusz és fehérorosoz bábállamot nemigazán lehet önállónak tekinteni, ahogy a kommunistát játszó kazah életfogytiglani elnök legitimitását is az Orosz föderáció biztosítja, de ez biztos nem játszik szerepet a szerződésben, pláne, hogy a forgalom igencsak egyirányú, main kizárólag csak a legnagyobb tag nyer.
Az ukrán gázcsapok elzárásával, az orosz állami cégek azonnali kivonulásával való fenyegetőzés, amúgy tekinthető belpolitikába való beavatkozásnak? Vagy csak az amikor az EU bürokraták 50 oldalas ajánlásokkal bombázzák tagállamiakat amik legrosszabb esetben akár a kormányfők belső combját is felsérthetik?
"A Sanghaji Együttműködési Szervezet is sikeres sztori, ahogy a BRICS is. Régi ellentéteket félretéve Kína és Oroszország erős és sikeres szövetséget kezdenek alkotni, már közös hadgyakorlatot is tartottak. Nem mellesleg ezeken a szervezeteken keresztül Kína és India is közelednek, ami félelmetesen új perspektívákat jelent."
Ja, mert pl az USA nem tud ilyesmivel elődrukkolni?
Lehet, hogy túljutottunk a hidegháborún, ezért a nagyhatalmak nyugodtan bratyizhatnak egymással, függetlenül, hogy mennyire csípik egymást vagy sem. Korai arról álmodozni, hogy a BRIC, majd jól az USA tökeire lép és beköszönt az emberiség aranykora.
Jaj, a vége lemaradt. Az eredményes külpolitika lényege az, hogy a céljaikat leérjék és az a legkevésbé legyen támadható, hogy később felülbírálják, esetleg még visszább is csússzon. Putyin eredményességével nincs probléma ezért is írtam, hogy az oroszoknak bejön), hanem a célok támadhatóságával, már pedig a péer elég pocsék és a módszerek milyensége is ingatagok. Mondjuk ebbe a hibába a legtöbb nagyhatalom beleesik, mivel elszoktak az utóbbitól.
Emiatt az ilyesfajta külpolitika hosszútávon maga ellen dolgozik.
Az ideális stratégiáról egy szösszenet:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!