Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a magyaroknak semmi közük...

Ha a magyaroknak semmi közük a hunokhoz, akkor honnan jött a külföldi nyelvekbe a Hungary, Ungarn, Hongrois, stb elnevezés?

Figyelt kérdés

Nem értem. Sok helyen olvastam, tanultunk is erről, hogy a magyaroknak semmi közük a hunokhoz, nem is voltak rokon nép, csak a Kárpát-Medencében éltek egy ideig, majd Attila halálával eltűntek.


De a külföldi nyelvekben miért azt a szót hazsnálják a magyarokra, és Magyarországra, hogy Hungary, vagy Ungarn, Hongrie, stb? Mert ebbe benne van az utalás a hunokra.


Vagy ez a külföldi nép és országnév hogy keletkezett, vagy honnan jött?



2014. jan. 1. 13:57
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
90%
Na egy része lemaradt. László Gyula a kettős honfoglalás során elég sok bizonyítékot felhozott a hun magyar rokonság lehetőségére.
2014. jan. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem azért az is fontos, hogy ki milyen ideológiával rendelkezik.

Petőfi szerb.

A Hunyadiak románok.

A Zrínyiék horvátok.

Széchenyi nem tudott magyarul, akárcsak Rákóczi.

Stb-stb....


Mégis mindegyik magyarnak vallotta magát.


Nincs megdönthetetlen történelmi, antropológiai, nyelvészeti bizonyíték arra, hogy a magyarok a hunok leszármazottai, sem arra, hogy nem azok. Nagy fehér folt. Az is lehet, hogy a mongolok a hunok, ők pedig kiépítették a világ legnagyobb összefüggő birodalmát és a mai napig megvannak.


Ideológiában, mondák terén viszont nincs azzal gond, hogy a hunokat elődöknek tartjuk, mint ahogy a felsorolt nagy magyar törtélnemi személyek is magyarnak tartották magukat.


A hunokat pedig jelentéktelen népként beállítani ostoba emberre vall, hiszen 2 kontinens történelmét is alaposan átalakították, többször is.

2014. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Akkor igazolod azt az állítást, hogy a nomád népek között van rokonsági kapcsolat, mint ahogy a magyar címerek többségében is megtalálható a Nap-Hold szimbólum. Ez az ami az összes altaji kultúrát összeköti. ( Ugyanúgy megtalálható krónikánkban is piktogramokon)... sőt tovább megyek, székely kapuk története szintén egyedi Európában. Nincs még egy olyan nép, aki fakapukkal tiszteleg a felkelőnapnak. ( Székelyföldön nem ritka, hogy nincs kerítés csak egy kapuban )

Japánban ismeretes hasonló szokás, ami szintén altaji

rokonság egyik apró kapcsolata lehet.

Sőt újabban már együtt szokás taglalni az ural-altaj nyelvcsaládot.


[link]

2014. jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

A lovas pásztorkodó népek között általában van rokonság. Mégis négy részre lehet bontani szerintem, ami 4 népcsoportot is jelöl.


Vannak a mongol jellegűek (hsziung-nuk -> hunok, heftaliták; a mongolok), a türk jellegűek (türkök, kazárok, törökök -> szeldzsuk, oszmán), az iráni jellegűek (szkíták, szarmaták) és az észak germán jellegűek, amelyek felvették a lovas pásztorkodó életmódot (kimmerek).


A honfoglalók között talán az utóbbit leszámítva mindegyikből volt. A 8 magyar törzs (mert ugye a Kürt és a Gyarmat összevonásra került) hozta a klasszikus magyar törzseket, amelyeket nem lehet hova tenni, lehetett közöttük akár türk, iráni (főleg szkíta) vagy mongol eredetű is. A 3 kabar törzs a türk vért, amelyet később a kunok és a besenyők tovább erősítettek.

A 13. század környékén a jászok behozták ismét az iráni vonalat.

2014. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!