Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek is Japán a világ...

Szerintetek is Japán a világ legegészségesebb országa?

Figyelt kérdés

Demokratikus, liberális ország, de mégis olyan egészséges.

Ők valósították meg a liberalizmus a legnormálisabban.


Egyben nagyon tradicionálisak, nemzetiesek is.


Náluk nincs kulturális fertő, multikulti, nagyon vigyáznak az országukra meg a kultúrájukra, hogy tényleg olyan maradjon amilyennek lenni kell.


Emellett gazdaságilag is bent vannak a TOP5 országok között, a fejlődésre nem lehet panasz.

Íme a példa, hogy kulturális fertő nélkül is meglehet építeni a világ legfejlettebb országát.



2013. dec. 2. 18:17
1 2
 11/11 anonim válasza:

Azért nem kell Japánt isteníteni. (Mondom úgy, hogy itt lakok.)


Legnormálisabb liberalizmus? A nők a legtöbb helyen még mindig elég hátrányos helyzetben vannak, voltam Japán családdal ebédelni; anyuka egyszerűen hátra lett hagyva fizetni, mi meg apukával elindultunk haza (gyalog) és be se vártuk.


Kulturális fertő, jajj de aranyos vagy, kedves szélsőjobbos barátom :D Pont a többi kultúra elől való hosszú elzárkózás miatt olyan kis esetlenek. Gondolok itt arra, hogy a többség szerint a fehér ember amerikai, pl. a fürdés/cipőlevétel a házban/négy évszak/gyógyfürdő meg speckó japán dolog. Tőlem kérdezték már, hogy Európában van-e gaz. Mert olyan nem-gazos fílingje van. Meg már sokszor hallottam azt is, hogy Magyarország biztos nagyon hideg ország. Mert egy szélességi fokon van Hokkaidóval. (És el kell magyarázni, hogy hát sok dologtól függ a klíma)

És akkor a nyelvtudásról nem is beszéltem.

Pont hogy az általad lenézett multikultit szeretnék egyesek itt is erőltetni már. Mert az is egy megoldás lenne például a... vészes népességcsökkenésre. Ami megint kapcsolódik a hiper-szuper japán liberalizmushoz is, ahol pl. egyedülálló anyának lenni vétek, ahogy a nem házasságban született gyerek is hátrányosan van megkülönböztetve törvényben (öröklés szempontjából) (és nem, nem feltétlenül titkos szeretőtől való gyerekre kell gondolni)


Gazdasági fejlődésre nem lehet panasz... pont hogy évek óta inkább csak stagnál a gazdaság, mint fejlődik. Mellé egy jó kis defláció, amivel szintén nem tudnak mit kezdeni.


A többség persze jó ember, és van jó oldala is sok az országnak, én nagyon jól érzem itt magam, de azért nem kell az országot minden alap nélkül isteníteni. Bár azt, hogy olyan az életszínvonal mint nálunk, túlzásnak tartom. A lakások ára tényleg brutális, de itt mások is az igények. Én például ha kőgazdag lennék sem akarnék valami hatalmas házban lakni, csak egy kicsiben, ami épp elég. Itt is sokan így gondolkoznak. Az más kérdés, hogy miért...

2013. dec. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!