Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti várjátok már hogy végre...

Ti várjátok már hogy végre csődbe menjen Amerika?

Figyelt kérdés
Én igen, és nagyon kíváncsi vagyok hogy mi lesz!

2013. okt. 13. 20:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
20:34: igen, Ady is megmondta: nekünk Mohács kell.
2013. okt. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

[link]

[link]

and tho home of the freeeeeeeeee

2013. okt. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Szerintetek Amerika államcsődjével az egész világ csődbe menne?

Én azt értem hogy kihat majd a világgazdaságra de nem hiszem hogy annyira durva lesz majd a helyzet hogy újra kommunizmus lesz... Ez azért még valószínűtlenebb mint Amerika államcsődje...

2013. okt. 13. 21:12
 14/18 anonim ***** válasza:
Én akármennyire is nem értek egyet a "politikájukkal" nem!
2013. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Szerintetek Amerika államcsődjével az egész világ csődbe menne? "


Még az sem kizárt, de hogy akkor nagyon megbánnád ezt a kérdést, az biztos. A mi életünkben biztosan nem volt még hasonló gazdasági válság, mint akkor lenne, de lehet, hogy még soha...

2013. okt. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
79%
Egész, jóformán Amerika tartja mozgásban a fő gazdasági hatalmakat is. Kína Amerikának hitelez, Amerika Kínának. Amerikával Kína is bukik, ugye Európai Unió még jobban függ Amerikától mint Kína így az is bukik. Nem csak a dollár esne recesszióba, de a többi valuta is köztük a forint is.
2013. okt. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"Én igen, és nagyon kíváncsi vagyok hogy mi lesz!"


Halkan szólok, hogy ebben az esetben Magyarország az első államok között lenne, amelyek néhány óra leforgása alatt szintén azonnal csődbe mennének. Annak is örülni fogsz? :)

2013. okt. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 hunbula ***** válasza:
100%

"Szerintetek Amerika államcsődjével az egész világ csődbe menne?"


A világon jelenleg, majdnem mindenhol, a befektetések, megtakarítások (legyen ez egyéni,állami,nyugdíj), amerikai dollárban vannak. Érdemes amerikai állampapírba befektetni, és biztos valuta a dollár. Ha az USA csődöt jelent be, az azt jelenti, hogy hirtelen a legbiztonságosabb valutából a legkockázatosabb valuta lesz a dollár. Ez azt jelenti, hogy minden valutában tárolt befektetés kockázata növekedni fog, mivel egyáltalán valutát birtokolni kockázatos lesz. Tehát a világon mindenhol növekedni fognak a kamatok (az USA pedig kettősen fogja ezt érezni, mert a saját valutájuk is fog felfelé mászni a világpiaci szinthez). Mivel rengeteg országnak vannak befektetései/kölcsönei USA dollárban/értékpapírban, államkötvényben, ez mindazok országokban baromi nehéz gazdasági helyzetet fog eredményezni. (Valószínűleg Japán jól ellenne egyébként.) És ez azonnali hatás - értsd másodpercekkel a bejelentés után, az automatizált rendszereknek köszönhetően.


Tehát röviden nagyon, de nagyon ne várd, hogy csődöt jelentsen Amerika. Akkor sem, ha egyébként azt gondolod, hogy büdös kövér jenkik, mert neked is nagyon rossz lenne.

2013. okt. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!