1992-ben az USA miért nem szállta meg Kubát?
A Szovjetunió összeomlott, Kubában már nem voltak atomrakéták, az ország az összeomlás szélére került.
Miért nem vonult be az USA, verte le a Fidel-diktatúrát és tette meg Kubát egy új tagállamának, ezzel elindítva a sziget fejlődését és az életkörülmények javulását?
Jogos a kérdés.
De ha nem is döntenek a teljes invázió mellett, mint 1983-ban Grenada, 1989-ben Panama lerohanása esetében, szervezhetett volna a CIA az emigránsokból egy felfegyverzett ellenzéki csoportot, amely a disznó-öbölbeli partraszálláshoz hasonlóan, amerikai támogatással megdönthette volna a Castro-rezsimet.
Battista alatt jobb volt az élet, mint most. Akkor is nagy volt a szegénység, de legalább nem úgy nézett ki az egész ország, mint a szeméttelep és volt kitörési lehetőség a szegénységből ha más nem, bármelyik kubai elmehetett az országból, egyébként meg nem voltak elzárva a világtól, a boltokban lehetett venni Coca Colát, normális újságokat lehetett olvasni, nem a párt propagandáját.
Egy mai kubainak nincs kitörési lehetősége. A szigetről nem lehet elmenni, hivatalosan igazi valutát se birtokolhat, csak a sziget játékpénzét, nem-Fidelpárti hírforrásokhoz nem jut egykönnyen.
Még máig sokan istenítik Che Guevarát, Castrót, de a valóságban a szocializmus visszaveti az országot.
Kuba, Puerto Rico spanyol gyarmat volt, melyet az 1898-as háborúban megszerzett az USA.
Castrónak hála az ország felszabadult, visszanyerte függetlenségét, elűzték a kizsákmányoló tőkéseket, építették a szocializmust.
Ennek köszönhetően ma Kuba körülbelül Belarusz fejlettségi szintjén van, míg Puerto Rico, ahol megmaradt a kapitalista USA befolyása, négyszer gazdagabb, eléri Szlovénia szintjét, igaz még így is jócskán a legszegényebb amerikai tagállam lenne.
56 ba mért nem szálltak meg minket az usa nagy szabadság dumájára alapozva?
ja nincs olajunk, ja nincsen semmilyen nemesfémünk ,ja nincs semmint csak max a balaton
kubát is maximum a szivar miatt szállták volna meg de az nem nagy érték így szabadok lehetnek nem usa gyarmat
#7
Ha mar 56 feljott :
Oct 23- kezdodott a forradalom
Oct 29- Kitort a Suezi krizis
Gondolod sokat foglalkozott Washington Mo-val a Suezi helyzet alatt ?
Valószínű Kuba elveszítette jelentőségét az amerikai külpolitikában.
Amíg a Szovjetunió erős volt, addig az USA próbálta mindenképp megakadályozni a kommunizmus terjedését az amerikai érdekszférájában (lásd pl. disznó öböli invázió, kubai rakétaválság, nicaraguai, grenadai intervenció).
A Szovjetunió összeomlásával valószínű úgy ítélték meg, hogy a kommunizmus már nem veszélyezteti őket, Kuba egy viszonylag jelentéktelen országgá vált.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!