Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Horvátországban tényleg olyan...

Horvátországban tényleg olyan szuper a közbiztonság?

Figyelt kérdés

Állítólag nagyon biztonságos.


Lesem lakatolják a biciklit az emberek, meg a motorcsónakokat sem őriztetik annyira, mert nincsenek lopások.

Meg tárva nyitva hagynak mindent amikor elmennek.


Ezek szerint olyasmi lehet, mint Svájc?


Ennek lehet van hozzá köze:

Amikor volt a szerb-horvát háború, akkor a Horvátországban élő romák (majdnem mind) elmenekültek Szerbiába mert attól féltek, hogy besorozzák őket a horvátok.

Így Horvátországban nagyon nagyon kevés roma maradt.



2013. szept. 17. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Annyira nem jó. A turistaparadicsomok körzetében jelentős a lopás és az autófeltörés, de ezek a külföldieket célozzák. A helyi lakosok laza mediterrán emberek, akik nem azon vannak, hogy jaj, ki fognak rabolni.

Személyesen én nem tapasztaltam ilyen atrocitásokat, inkább a közlekedési moráljukra adnék egy nagy elégtelent.

2013. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
A tengerparton visznek mindent, amit el lehet lopni.
2013. szept. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tapasztaltam, hogy nagyságrendekkel jobb, mint nálunk. Ennek - és kövezzenek meg, de bárki előtt elmerem ezt mondani - szerintem az egyedüli oka, hogy minimális a cigányok aránya az országban. Én keresztülmentem az országon, elég lassan - kerékpárral - volt alkalmam sok mindent látni, amit az átlag turista, aki csak a tengerpartra igyekszik nem lát (ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ismerem az országot, mert nem igaz, csak a tapasztalatomat írom le). És ha beértem egy kis faluba, az nem úgy kezdődött, hogy: cigánytelep(szemét, nyitott vízcsap, rohangáló gyerekek) - kocsma - templom - hivatal...stb. Szlavóniában rendezett porták, a tüzifa már nyáron mindenhol berakva, tehenek, disznók, baromfiak az udvaron vagy kenelben.

Nem akarom a csapból is folyó közhelyt ismételgetni, de az emberek is sokkal barátságosabbak, amit én abból vezetek le, hogy vidéken a társadalom is "archaikusabb" (nálunk már nagyon sok a városból kiköltöző). Pedig gondoljunk bele, túl vannak egy háborún.


A tengerparton meg olyan a közbiztonság, mint bármelyik nyaralóhelyen a világon. Ha az ember Isztriára, Szicíliába vagy Cote d'Azur-ra megy nyaralni, mindenhol találkozhat tolvajokkal.

2013. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A parton mindenképpen biztonságos (kivéve ha meccs van)


Szerintem Zágráb és felette sem balhés ahogy én látom ha van gond akkor nagy van mert ott majdnem, hogy vagy semmi vagy bomba xĐ

2013. szept. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak 1 cigány árust láttam a pulai amfiteátrumnál. Kényszeredetten lézengőt egyet sem. Fiuméban sem, Rovinjban sem. Mi is bementünk no name falvakba is gyalogosan és ott sem. Alapvetően a horvátok békés emberek, viszont hamar bepipulnak. Simán előkapják a lakossági AMD-t ha valaki a szomszédot cseszegeti. Nálunk ilyenkor még a villanyt is lekapcsolja mindenki.
2013. szept. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Én is mindig azt hallom, hogy jó a közbiztonság. Ahol eddig jártam mindenhol lezáratlan, letekert ablakos autókat, nyitott lakásajtókat láttam.


EGY EMBERT UTÁLNAK CSAK: A MAGYAR EMBERT


A magyar ember sajnos kint is csak lop, ezért nagyon sok helyen utálják őket.


Sajnos ezt mindenhol hallom.

2013. szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"A magyar ember sajnos kint is csak lop, ezért nagyon sok helyen utálják őket."

Azok magyarországi cigányok, csak külföldön sajnos őket is magyarnak hiszik, és az itthoni magyarellenes médiában is előszeretettel nevezik őket magyarnak.

2013. szept. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

"EGY EMBERT UTÁLNAK CSAK: A MAGYAR EMBERT "


Te nagyon elvagy tévedve..


Amikor a horvátok többsége magyar szót hall csak mosolyog egy nagyot és vidáman próbál magyarul nyöszörögni valamit aminek a vége kb egy angol-horvát-magyar-német mondat lesz amit meg nagyjából minden tapasztalt turista ért..


Te valószínűleg még nem voltál arra ha ekkora ökörséget hiszel..

2013. szept. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon jó a közbiztonság. Amin ledöbbentem, hogy a legeldugottabb kis sikátorokban is nyugodtam lehet sétálni éjjel is, nem bánt senki. Itthon ez elképzelhetetlen lenne.
2013. okt. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jobb a kozbiztonsag. Aki mar nyaralt ott lathatta, hogy a keritesek derekig ernek, mar ha vannak, kapuk nyitva, garazsok nyitva, kocsik, motorok bukosisakkal az utcan parkolnak. Az igaz, hogy kisebbsegi alig-alig van. Ami van, az is a magyar hatar kornyeken.
2013. okt. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!