Szíriai vegyi-fegyver támadás. És mégis a dohányos a hibás?
Lassan kezdünk majd hullani, mint a legyek. De sajnos mindig is a dohányos volt a hibás, mert füstölt. Van a dohánynál nagyobb gond is, mint ahogy ez látszik.
http://www.youtube.com/watch?v=-ehDWgEL-GI
És kik is használták a vegyi fegyvert? Jaa, hogy a lázadóknak azt is szabad? Azért itt eléggé érdekes a nyugat hozzáállása: Ha Assad használ vegyi fegyvert, akkor lerohanják Szíriát. Ha a lázadók használnak, akkor semmi baj, az legyen Assad problémája.
Világos, hogy itt egyetlen célja van az USA-nak, megtámadni Szíriát. Hogy mibe kerül, az nem számít.
Meg Kína.
Amúgy csak kérdezem, miért baj ha az USA "beleszól"?
Assadnak már rég mennie kellett volna ahogyan Mubarak,Kadhafi, vagy Ali tette (kényszerítettek egyiket másikat )
Assadnak nem kellene mennie. Nem véletlen, hogy a nép szinte egésze mellette áll és a honvédségből is csak páran dezertáltak, amikor kitört a háború. A lázadók között alig vannak szírek, úgy szedik össze őket Katarból, Szaúd Arábiából, meg Dagesztánból.
Assad-nak már az apja is a nép érdekét vette figyelembe és rendkívül jó kapcsolatot építettek ki Oroszországgal és Kínával is. Egyébként milyen érdekes, hogy pont két ország van a térségben, aki szövetségese Oroszországnak és Kínának (Szíria, Irán) és pont ez ellen a két ország ellen megy a hangulatkeltés. Mindenesetre bárhogyan is alakuljon, érdekes lesz.
Ha Amerika nem talál ürügyet a beavatkozásra, akkor Assad nyer, ez borítékolható.
Ha beavatkozik Irán és Oroszország segíteni fog Assad-nak, aki talán még a kurd kártyát is bedobja, ha elég vakmerő, ami neki nem sok területi lemondást jelentene, de Törökországnak lenne egy új komoly problémája, ami ha kurd győzelemmel végződik, akkor már rögtön három olyan állam lenne a térségben, aki Oroszország szövetségese. Arról nem is beszélve, hogy amíg Assadnak kis területről kellene lemondania, egy erős szövetségest kapna cserébe.
Így tehát kimondhatjuk, hogy azért az USA számára is komoly kockázattal jár a beavatkozás és ha mégis megteszi, nagyon sok mindent eldönthet a végkimenetel. Ez már nem egy olyan helyzet, mint a grúz, vagy az egyiptomi, ahonnan csak úgy ügyesen, következmények nélkül ki lehet hátrálni.
A kurdokkal egy harmadik erős szövetségest kapna Szíria ?
Ebben nem vagyok biztos ahogy azt is nehéz elhinni, hogy Törökország egy igen nagy részéről lemondana, a kurdok meg nem olyan erősek hogy ezt kiharcoljak maguknak.
A tv (al-dzazira, CNN, Nile tv, Al-Manar....) sok riportot mutatott civilek tiltakozásarol, ha nép nem akarja Assadot miért nem mond le?
És világszerte tiltakoznak a szírek Assad lemondását követelve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!