Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Volt már bármiféle pozitív...

Volt már bármiféle pozitív tapasztalatod olyan népekkel akikkel általánosságban véve nem jó a magyarok viszonya?

Figyelt kérdés
Senki ne jöjjön az általánosítással mert tudom,hogy az, de a kérdés,hogy tapasztaltál e már pozitív dolgot románoktól,szlovákoktól,szerbektől,cigányoktól?(Esetleg zárójelben: zsidóktól,osztrákoktól,ukránoktól?)
2013. júl. 26. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Szlovákokkal , szerbekkel , osztrákokkal volt pozitív tapasztalatom.

Több pozitív volt, mint negatív.


Románokat nem ismerek.


Cigányok?

Hát ezekkel jó tapasztalatom nem nagyon volt....

Ha van rá lehetőség mindenféle kapcsolatot , kontaktust elkerülök velük.

2013. júl. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Cigánnyal és zsidóval volt pozitív tapasztalatom. Egyetlen szlovákot ismerek, azt is csak interneten keresztül, de semmi baj vele. Osztrákokról inkább negatív emlékeim vannak, de azok is régről. Szerbekkel volt negatív is pozitív is. A többi említett nép tagjaival semmilyen tapasztalatom nem volt.
2013. júl. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Román, szlovák igen, szerbbel nem találkoztam, cigánnyal még nem volt jó tapasztalatom.
2013. júl. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Románokkal igen, cigánnyal még sose.
2013. júl. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szlovákok: Szlovákiában soha, csak egyszer egy magyarországi szlovákkal...


Románok: igen


Cigányok: rossz az több volt, de volt jó is...

2013. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen. Minden említett helyen, és még sok más országba nis jártam, és mindenütt voltak jó tapasztalataim.

Sőt, azt mondanám, az emberek bárhová megyünk, sokfélék. Mindenütt akad rossz is. De a jellemző, hogy ha tiszteletben tartod a helyi szokásokat, barátságosak, segítőkészek. Ezért nekem csak elvétve voltak rossz tapasztalataim. Segítettek nekem már román cigányok is (tiszta cigány faluban), amikor sapkát emelve kértem meg egyiküket. És akadt szlovák, akit "megszelídítettem", és jó szállást adott.


A titka rendkívül egyszerű: mindenütt ösztönösen alkalmazzák a mondást - amilyen az adjonisten, olyan a fogadj isten.

2013. júl. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Már megint keverik itt a szlovákot meg a felvidéki magyart...
2013. júl. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
utolsó: ezt kire mondtad?
2013. júl. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyik általános iskolás osztálytársam cigány volt, ma is jóban vagyunk. A család tök normális, szülei mindketten dolgoznak, csak 1 tesója van. Ő is melózik, mellette levelezőn készül érettségire.

Románokat, szlovákokat nem ismerek, viszon jó pár Erdélyből jött magyart, ők mind rendesek.

2013. júl. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos azt elfelejtettem hozzáírni,hogy az ott élő magyarok nem minősülnek szlováknak illetve románnak, de most már mindegy, remélem mindenkinek van annyi esze,hogy erre magától is rájött.
2013. júl. 26. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!