Ha végre csőd mennének azok az országok, melyeket teljesen kifosztottak az utóbbi években.
Vagy a másik opció, hogy a kifosztó tőkét köteleznék arra, hogy abban az országban hagyja a profitját, ahol azt az emberek megtermelik.
Ki mondta, hogy teljesen le kell nullázni az adósságot? Csökkenteni kell, vagy kinőni, ez biztos, de lenullázni vagy 0% közelébe csökkenteni totális öngyilkosság lenne (Ceausescu példája annyira elcsépelt már, de egyszerűen nem lehet nem rá hivatkozni ebben a kérdésben).
Az adósságválság arról szól, hogy bizonyos országok kormányának gazdaságpolitikájában nem igazán bíznak a befektetők, ezért ezen országok államkötvényei csak nagyon magas hozammal kelnek el. Ez azért gond, mert ha túl hosszú ideig folyamatosan csak ilyen magas hozamú kötvényeket tud kibocsátani az állam, annak előbb-utóbb államcsőd lesz a vége (vagy IMF-hitel, ami tulajdonképpen az államcsőd modern formája). Ezt úgy lehet elkerülni, hogy a gazdaságpolitikát normális keretek között tartjuk, a kormány pedig a rendelkezésére álló eszközökkel minél inkább mérsékelni próbálja az államkötvényei hozamát.
Mindig jössz itt a román diktátorral, de neki azért volt 0 az adóssága mert nem adtak neki hitelt. Kádár behódolt a nyugatnak ő kapott hitelt, aláírta amit kellett, nem is volt elszámoltatás rendszerváltás!
Legtöbb ország pl svájcnak az adóssága is döntő részben a saját polgárainak a befektetéséből áll. Magyarország esetében ez nagyon csekély mértékű...
Teljes más az összetétel ...
Az adossagvalsag a bankok megsemmisitesevel elerheto csak.Erdemes megnezzni eszt a kis videot.
"Mindig jössz itt a román diktátorral, de neki azért volt 0 az adóssága mert nem adtak neki hitelt."
Volt Romániának államadóssága. Egy ideig kapott hitelt. Aztán amikor nem, akkor fejébe vette a főnök, hogy ha törik, ha szakad, visszafizeti az összeset. Hogy ez emberéletekbe kerül? Nagy cucc, megoldjuk. Meg is oldották.
Sok sok milliárd euróval és néhány politikai csatározásokkal azokkal a vezetőkkel és hasonszőrű szemben, kik idáig juttatták az országot.
Görögország és Olaszország már jön felfelé a spanyol krízis is enyhülni látszik, úgy látszik a válság nehezén túl vagyunk.
Egyenlőre, bár nem tudjuk, hogy a kínai bankválság réme vagy a japán monetáris politika esetleges kudarca mennyire tenne keresztbe Európával.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!