Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A teljes Erdély mikor lesz...

A teljes Erdély mikor lesz végre autonóm?

Figyelt kérdés
A román kormány engedni fog a legújabb tüntetések hatására? És a magyar kormány miért nem intézkedik? És hogyha végre autonómiát kap Erdély,akkor a vezetői hány százalékban lesznek románok?
2013. júl. 20. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Teljes Erdély?

Az román többségű , sosem lesz autonóm.


Székelyföld már lehet autonómia , mint Anna Pauker idején.

Persze ehhez a székelyeknek is össze kellene fogni és nem annyi fele húzni, mint ahányan vannak.

2013. júl. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Erdélyben többségében románok élnek, milyen jogon lenne autonóm?
2013. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen demográfiai viszonyok mellet hogyan lehetne egész Erdély autonómia?

[link]

Egyes tömbmagyar területeken szükséges és redkívül jótékony dolog lenne például a Székelyföld vagy az észak Párcium(Bihar,Szilágy és Szatmár megye egyes részei összevonva) de ez egész Erdélyre nem oldható meg, de ha sikerülne az erdélyi románság és a megmaradt szászság körében is nagymértékben népszerűvé tenni az autonómia gondolatát gondolatát mondjuk egy dél erdélyi autonóm román és szász tartomány és egy máramarosi régió előnyeinek bemutatásával, akkor talán sikerülhet.

Reménykedjünk.

2013. júl. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem az erdélyi románok is jobban járnának egy autonómiával.
2013. júl. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%

Majdha egy polgárháborúval ki harcolják maguknak.


Nyilván nyersanyagban gazda terűletről nem mond le őnkét vagy sok gyárrol . Ha meg nincsenek ijenek ott az ott élők jőnének roszul k i belőle .

2013. júl. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ti tévedtek. Erdély nem azért nem lett autonóm, mert román többségű. Vajdaságban kétharmados többséget alkotnak a szerbek, az mégis autonóm tartomány.

Trentino-Alto-Adige, azaz Dél-Tirol + Bolzano autonóm megye megalakulásakor törékeny olasz többség volt, ma mégis osztrák többség lakja. Nem a nemzetiségi arányok miatt nincs Erdélynek (a 16 megyének, Székelyföld+Erdély többi része+Partium+Bánság, vagy ahogy én nevezem, Nagy-Erdély), hanem mert a román kormány egyszerűen nem engedné, hogy kicsússzon a kezei közül az irányítás Erdély felett. Hogyha Erdély autonóm tartomány lenne Romániában, akkor a román kormány elveszítené a közvetlen ellenőrzését a gazdagabb erdélyi megyék mellett. Erdély sok mindent megtermel, de a befizetett adók után aránytalanul kevés pénzt juttat vissza a kormány az erdélyi megyékhez és ez a (tősgyökeres, nem a betelepített óromániai) erdélyi románságot is zavarja. Sokan szokták mondani, hogy a román alföld is mennyire fejlett, de Havasalföldet Erdély gazdagította meg a befizetett hatalmas mennyiségű adója miatt. Hogyha létrejönne egy erdélyi román-magyar tartomány mondjuk román és magyar kantonokkal, akkor Órománia nagyon lassan ugyan, de hanyatlásnak indulna és csak évekig vagy akár évtizedekig tartó reformokkal lehetne fejleszteni a területeket a kieső erdélyi bevételekből. Másodrészt, a román kormány és a románok nem éppen a magyarimádatukról és toleranciájukról híres. Harmadrészt, a román kormány nem fog engedni a legújabb tüntetések hatására. Egy kollektív sztrájk vagy nagyobb megmozdulás hatásos lenne. A magyar kormány nem fog intézkedni, mivel a kormányunk még a legkisebb országoktól is annyira fél, hogy inkább nekik adnák az egész Dunántúlt, mint hogy kiálljanak mellette. Válaszom az utolsó kérdésedre: egy igazságos vagy ahhoz közeli demokráciában a vezetőket nem nemzetiség, hanem népszerűség és arra való alkalmasság alapján választják meg. Mivel a román kormány befolyásolná az erdélyi tartomány és elsősorban Erdély román részei vezetőinek kinevezését - ami mostmár az erdélyi kormány kezében lenne elvileg - ezért az autonómia csak névleges lenne. Hogyha a román kormány változtatna a hozzáállásán, jobb lenne Romániának és akkor Románia egyszer lehetne fejlett vagy legalább is fejlettebb ország, a nyugati latin hatalmak (Spanyolország, Franciaország, Brazília, Mexikó, Argentína) keleti ellenpólusa. A magyarokhoz való hozzáállás megváltoztatása azonban nem érdeke a románoknak, ahogy nekünk sem érdekünk hogy egy nálunk háromszor nagyobb területű és kétszer népesebb keleti latin hatalom legyen a szomszédunk.

2014. aug. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!