Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik a legjelentősebb város...

Melyik a legjelentősebb város az elcsatolt (volt magyar) területeken?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy melyik a legnépesebb, leginkább fontos volt magyar város a határokon kívül?
2013. jún. 30. 21:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%

Mustafa kebab


Amit én írtam 5 települést Kolozsvár, Nagyvárad, Arad, Ungvár, Szabadka ezeket az elcsatolás idejéből néztem, ahol a magyarok aránya több volt mint 51%... ha napjainkban néznénk ezeket a városokat, akkor láthatnád ez az arány jó indulatból is 20-30%...ergo, ha ezeket a településeken is lenne népszavazás, mint Sopron esetében akkor se csatolnák vissza.

2013. júl. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 mustafa33 ***** válasza:
32%
Előző, az elcsatoláskor sem érdekelt senkit az arány. Meg az sem mit éreznek az ott lakók és az sem mi lesz velök. Miért kellene érdekelje ez ma valakit is? Ami akkor minket ért, miért ne érhetné ma az oláhot?
2013. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy nem értem, ezt a felfogást...trianon 1920-ban történt, lassan 100 éve, mit kell ezen rágódni, miért kell ezen síránkozni, megtörtént, megtörtént azt cső.
2013. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 mustafa33 ***** válasza:
54%

Mond, mi a csudának kellet kiverni a törököket? Olyan jól elvoltak itt 150 évig. A hódoltság is megtörtént oszt cső. Nem? Miért kellet kitessékelni az oroszokat? Azok is bejöttek "oszt vótak" 40 évig. Az is megtörtént. Nem?

A zsidók Mózessal miért nem maradtak Egyiptomban? Miért nem maradtak Babylonban? Minek Izrael, mikor olyan jól megvoltzak a diaszpórában. Nem?

2013. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Gondolom Kolozsvár,úgy is emlegették,hogy kincses Kolozsvár.
2013. aug. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%
Egyértelműen Pozsony...
2015. jún. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!