Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit importál Magyarország?

Mit importál Magyarország?

Figyelt kérdés
Kb. három legfontosabb kéne. Tudom, hogy nagyjából mindent.

2013. jún. 14. 23:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Zsidókat.
2013. jún. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2%

Húst és élő állatokat visznek ki. Aztán kukoricát, búzát és gyümölcsöket.


Ez mellett rengeteg tejterméket is.

2013. jún. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Canopus ***** válasza:
16%
Kóser ételt.
2013. jún. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Be, nem ki.
2013. jún. 14. 23:14
 5/16 anonim ***** válasza:
43%
Roma jogvédőket.
2013. jún. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát ezek igazán hasznos válaszok, köszönöm.
2013. jún. 14. 23:15
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
Mindent. Élelmiszereket (importáljuk a miénket, exportáljuk másokét), minden elektronikus cuccot (számítógép alkatrészek, router meg ilyesmik), autót és más gépeket, energiát, ipari alapanyagokat, olajat, gázt. És még egy csomó mindent ami most nem jutott eszembe. Hogy ebből mi a legfontosabb, azt nem tudom.
2013. jún. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

Három legfontosabb?


Szerintem:

- energiahordozók (áram, gáz, olaj, stb.)

- ipari nyersanyagok

- élelmiszer

2013. jún. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

Én szisztematikusan azokkal a dolgokkal kezdeném, amiket Magyarországon nem gyártanak. Ilyen például a gépjármű, gondolom sok mobiltelefon, számítógép, stb.


E mellett felhívnám a figyelmet arra is, hogy néha egy-egy termékről nehéz megmondani, hogy "kié". Például egy csomó olyan külföldi busz van, ami Rába alvázakat használ és még ki tudja, hogy hány különböző országban gyártják le az alkatrészeit.


Vagy ott az Adidas egyik cipője , amiből a teljes szériát egy az egyben a Tiszával gyártatta le alvállalkozóként. Akkor az most milyen termék? Illetve importnak számít -e, vagy nem, mert ugye még csak ki sem kell vinni az országból, mivel eleve itt gyártották.


Mindenesetre én azokat a termékeket jelölném meg elsősorban, amiket itt nem gyártanak.

2013. jún. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
A h*lyeséget meg a kisebbségieket!
2013. jún. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!