Hogy lehet az, hogy az utóbbi nagy háborúkban mindig a jó oldal győzött?















Holló, hülyeségeket te beszélsz és valóban nekik fényezel ☻.
Mert mi az aki idegen felségterületre lépteti a hadseregét? Egyértelműen agresszor. Bármi is legyen az indoka. És igen, ha mi áttlépnénk a Kárpátok gerincét keleten, mi lennénk az agreszorok (hiába nekem is "régi mániám..." ☺) Havaselvén vagy Moldvában. De Erdélyben nem!, mert ott most tanyázik az agresszor aki 1918-19-ben megszállta.





19:13: a logikád szerint mi is agresszorok voltunk, mikor '41-ben átléptük a Szovjetunió határát.
Előző válaszra: 1870-ben senki nem tekintette a németeket agresszornak, legfeljebb a franciák, de azt a háborút III. Napóleon kezdte. Rá is fizetett.





Ezzel vitatkozok, mert a németek - feltűnően könnyű - győzelme rémítette meg az angolokat és az oroszokat egyaránt. Közvetlen következménye lett, hogy egymás karjaiban találtak meleg menedéket... persze a kellő propaganda elmaradása nélkül.
A francia álláspont a mai napig semmit se változott az eltelt idő óta, a francia wiki olyan elképesztő hazugságokat tartalmaz, hogy egy röhej.





Nem tudom, mit értesz "utóbbi nagy háborúkon". Az Első Világháború kapcsán nem hiszem, hogy bárki is nyugodt lélekkel jónak nevezné egyik vagy másik oldalt. A háború bevallottan a világ újrafelosztásáért zajlott, és győzött az erősebb. Az volt az első tömegháború, hihetetlen emberáldozatokat produkált a hadigépezet.
A második világháború kapcsán viszont nem értem a relativizálást. Végződhetett volna jobban is. Sikerülhetett volna a magyar kiugrási kísérlet például. De hogy a jó oldal győzött? A Második Világháború után mindenki attól tartott, hogy a hidegháborús konfliktus egy Harmadik Világháborúba torkollik. És ez elmaradt. A Második volt az utolsó háború, amit nagynak lehet nevezni. Jelenleg elképzelhetetlen lenne, hogy európai országok, vagy a fejlett világ bármely két országa között háborús konfliktus legyen. Mert túl durván szembesültünk vele, hogy hova vezet. A történelemben nincs "mi lett volna ha". De a Második Világháborúval ha nem is a legjobban jártunk, de ennél sokkal rosszabbul is kijöhetett volna belőle a világ.
Ha másból nem látszik, akkor abból, hogy ma már elképzelhetetlen egy olyan háború, ahol van "jó oldal". Vietnám alapjaiban formálta át a hozzáállást a háborúhoz, és ehhez bizony a Második Világháború sokkja is kellett.





Jelenleg elképzelhetetlen, hogy európai országok között háború legyen?
A balkáni (Jugó) Szerbia - Horvátország, Bosznia ... háborúk még mondhatók jelennek.





Azért a Második Világháború kapcsán ennek is volt némi szerepe.
Bár a németeknek voltak kiváló tudósaik, de legkiválóbbakat elkergették a származásuk miatt. Kezdve Einsteinnel. Aki aztán írt egy híres levelet Roosevelt elnöknek, amiben az atombomba program támogatására biztatta. Csak pár hónapon múlott, hogy nem Európában vetették be. Miközben a németek a közelében sem voltak a sajátjuk kifejlesztésének.
A szövetségesek lettek volna a jó oldal? Nem biztos. De ha egy ország olyan elvetemült politikai ideológiák fogságába kerül, hogy elkergeti a legkiválóbb elméit, akkor magára vessen.
Bírnám, hogy jönne a feltámadás, és kiderülne hogy az iszlám volt az igaz hit.
A sok keresztény, meg zsidó mind elkárhozna.
Pedig most milyen nagyra vannak azzal hogy ez a jó gondolkodás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!