Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A kommunizmusnak vagy a...

A kommunizmusnak vagy a fasizmusnak volt több halálos áldozata a XX. Században? Melyiknek körülbelül mennyi?

Figyelt kérdés

2013. jún. 2. 00:18
1 2 3
 21/25 Meeszaaros ***** válasza:
Sztálin húszasa nagyon-nagyon jóindulatú becslés.
2013. jún. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Hagyjuk a számháborút!

A Bolsevikok (szándékosan nem írtam kommunistát, mert olyan nem nagyon volt, azt a keveset meg főbe lőtték Sztálinék.)100-120 millió áldozata nem menti fel a "barna-szocializmus"-t a bűnei alól. Meg senki mást sem.


Emlékeztetőül: Az NSDAP, Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei- azaz - Nemzetiszocialista Német Munkáspárt

a VÖRÖS zászlójával, néppárti, kapitalizmusellenes szólamaival tulajdonképpen egy baloldali párt volt. Nagyon jó kapcsolatokat ápoltak bolsevik elvtársaikkal, még ha voltak is véleménykülönbségek,például a politikai ellenfelek problémájának kezelésében egyetértettek .

Még szerződést is kötöttek az együttműködésről. Számos példával igazolható, hogy ezt a gyakorlatban is megvalósították. Német harckocsizók, ejtőernyősök Szovjetunióbeli kiképzése, Lengyelország közös lerohanása. Mikor a kontinentális Európa porondján a csárdában már csak ez a két dudás maradt elkerülhetetlen volt a háború.

A Szovjetuniónak a győzelem után kényelmetlenné vált a korábbi szövetséges, ekkor kezdték hangoztatni a nácik jobboldaliságát, egybemosni a nácizmust a fasizmussal, ebbe az irányba manipulálva a közvéleményt.

Elnézést, a vége kicsit OFF-os lett.

2013. jún. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 mustafa33 ***** válasza:
Előző, félrebeszélsz. A német nemzeti szocializmus nem volt baloldali. A szélsőjobb és a szélsőbal nagyon közel áll egymáshoz. A politikai spektrumot ne lineáíris tengelyen képzeld el, ahol a centrum van a 0-nál és kétfele távolodnak egymástól az ideológiák. Ezt éppen ezen pártok közelsége cáfolja. Inkább 360°os körskálán, amin a 0°tól jobra és balra vannak a szélsőségesek és a 180°on a centrum ettől balra és jobbra a különböző ideológiák és a szélsőségek újra közelednek egymáshoz 90° és 270°tól. A nemzeti szocialistáknak nem a szocializmusban látták az ellenséget hanem a bolsevik ideológia internacionalizmusában.
2013. jún. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Kedves mustafa33!

Amit leírtál nagyon szemléletes. 360° Ez tetszik.


Te azt írod: "A szélsőjobb és a szélsőbal nagyon közel áll egymáshoz." - Az én álláspontom ettől nem sokban tér el, hiszen egy lépés választja el a kettőt, az már majdnem ugyanaz...


" A nemzeti szocialistáknak nem a szocializmusban látták az ellenséget hanem a bolsevik ideológia internacionalizmusában." - mint ahogy az NSDAP-ban a nacionalizmus jelentett veszélyt a SZU számára.


Az SZKP internacionalizmusa csupán eszköz volt az imperialista politikájuk megvalósításához - szerény véleményem szerint.

Először visszaállították az Orosz Birodalmat, aztán kiterjesztették az érdekszféráját Kelet-Európára. Keleten

beleütköztek Kínába - nagy falat. érted? Elérték a Kínai Nagy Falat. :-)

Mitől bal a bal, mitől jobb a jobb?

Tudod, hogy honnan származik a jobb- és baloldal kifejezés? A 18. századi francia parlamenti ülésrendből.


Ui: Furcsa ellentmondás, hogy először kvázi lehülyézel, aztán észérveket sorakoztatsz föl. Minek vitatkozol egy hülyével? Úgyis csak félrebeszél...

Vagy az első mondat, vagy a többi. Ha megengedsz ennyi építő kritikát.

Ha sértő, vedd úgy, nem mondtam semmit. Maradok tisztelettel : A.Kárki

2013. jún. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 mustafa33 ***** válasza:

Bocs, éppen nem akartam sértő lenni, azért fogalmaztam finomabban. A bal-jobb keletkezésénél azért kissé más volt még a jelentése a két pólusnak, arra az időre még a lineáris skála lehetett a jellemző. Van olyan teória is, hogy nem kör, hanem spirál tengelyen helyezhetők el a pártok eszmerendszer és ideológia szerint, és ebben az esetben egyik nézetből átfedik egymást, másikon egymás mellet mennek el csak más szinten szorosan elmellőzve.


A SZU imperialista világuralmi politikája csak később hatalmasodott el, Sztalin idejében, Lenin alatt a kezdetekben igaz, hogy világforradalomról álmodtak, de még Marx, Engels felfogásában és őszinte proletár internacionalizmusként. Csak a hatalom hozta meg az étvágyat és arra meg kitűnő ürügy volt az ideológiai internacionalizmus.

2013. jún. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!