Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajon tudja-e az észak-koreai...

Vajon tudja-e az észak-koreai rezsim, hogy egy támadással a saját halálos ítéletét írja alá?

Figyelt kérdés
Az amerikai egyesült államoknak hasonlóan az oroszokéhoz elrettentően magas a hadereje. Csupán arra vár ez a potenciál, hogy lecsapjon.
2013. ápr. 10. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván te élesebben látod a helyzetet a TV és sajtó által, mint maga Kim Jung Un.
2013. ápr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy amig nem beszelem a koreai nyelvet es nem utazom oda szemelyesen, addig nincs velemenyem. Honnan tudod, hogy a TV-ben igazat mondanak-e? Mitöl vagy ENNYIRE biztos benne, hogy a TV-d nem hazudik? Talän tudsz koreai nyelven? Na ugye, hogy nem. Ma mär nemcsak hangot, de kepet is lehet modositani digitälisan.

Alapbol leszarom a hireket, semmit sem hiszek el ugy, ahogy azt bemondjäk. Te se tedd.

2013. ápr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ugyanezt szoktam felhozni mint a második válaszoló.

Minden amit tudunk az "second hand" információ, ami lehet kamu is.

Emlékszik valaki 10-11 éve mi folyt a médiából? Iraki tömegpusztitó fegyverek. Aztán kiderült, mekkora kamu.

Könnyen lehet, hogy Kim Jung Un nézi a CNN-t és toporzékol, hogy miket adnak a szájába a lejáratása érdekében.

2013. ápr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Shai-Hulud ***** válasza:
43%

Ezt a két elvakult embert!!!

Tudjátok nem minden országban a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap által központilag kiadott híreket adják le, vannak olyan országok, ahol a sajtónak ELIDEGENÍTHETETLEN JOGA, hogy tudósítson, arról, amiről akar, és úgy, ahogyan akar. Ezt úgy hívják, hogy SAJTÓSZABADSÁG.

Ahol ez létezik, ott nem lehet félrevezetni az embereket központilag, mert mindig akad néhány újság, vagy egyéb médium, amelyik hírül adja az eltitkolni akart információt, tehát esélytelen dolog, hogy huzamosabb ideig félrevezessék az embereket.

Ha megnézed a különböző külföldi híradásokat, elolvasol néhány külföldi napilapot, akkor megállapíthatod, hogy egyik országban sem jelentek meg "leleplező" cikkek, egyetlen híradást sem találsz, amelyik szegény Észak-Korea ártatlanságát hangoztatná.

Természetesen ki lehet találni erre is mindenféle elméleteket, hogy megfélemlítették, vagy lefizették őket, de ugye senki nem hiszi komolyan, hogy egy Frankfurter Allgemeine Zeitung-ot, egy The Times-t, Daily Mirror-t, egy Washington Post-ot, Le Figaro-t, vagy éppen egy Neue Zürcher Zeitung-ot meg lehetne félemlíteni, vagy lefizetni. :-)

2013. ápr. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Az általad említett újságok és bárminemű nyugati médiumok ebben a konkrét témában nem végeznek helyszíni kutatómunkát, csupán utánközlik a híreket. Ennél fogva ki vannak szolgáltatva annak, amit kapnak. Nem állítom, hogy minden kamu amit hallasz, de egyszerűen nem tudhatjuk, hogy mi folyik Észak-Koreában, ha a nyugati híradásokban a legkomolyabb képi illusztráció az, hogy Kim Jong Un egy távcsővel a kezében mutogat, miközben tányérsapkásokhoz beszél. Ilyet bármikor össze lehet rakni, és össze is rakják. Annyit kellene belátnotok, hogy amit a TV-ben látsz és az újságokban olvasol, az valakinek az álláspontját erősítendő jelenik meg. Az embernek kötelessége megkérdőjelezni dolgokat, még ha abszurdnak is tűnik az eredmény.
2013. ápr. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
# 1/5 Ez nem válasz, hanem kötözködés. Ezen az oldal azért van, hogy lehessen kérdezni. Ha nem tudsz normális választ adni, akkor inkább ne írj semmit.
2013. ápr. 11. 08:48
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Eldöntendő kérdést tettél fel, ami eleve szabálytalan.


De inkább reagálj a többi írásra. Kicsit sem gondolkodtatott el téged?

2013. ápr. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én sajnos nem tudtam, hogy nem szabad eldöntendő kérdést feltenni. Majd ezek után tartózkodom ettől.
2013. ápr. 11. 09:28
 9/14 A kérdező kommentje:
Olvastam a hozzászólásokat, de nem vettem magamra. Nekem nem kell koreaiul tudni ahhoz, hogy lássam a valóságot. Elég tájékozott vagyok, nem csak egy TV-csatornát nézek és értek több nyelven is. Valóban volt egy olyan szándék a kérdésemben, hogy olyan valakit találjak, aki megerősíti az én gondolatmenetemet, de ez nem így történt. Olvastam, amit leírtatok, de nem értek vele egyet.
2013. ápr. 11. 10:00
 10/14 anonim ***** válasza:
29%
"Nekem nem kell koreaiul tudni ahhoz, hogy lássam a valóságot." Az egész média a cionisták kezében van, ergó azt látod amit ők akarnak, hogy láss. Igazából én azt sem tartom lehetetlennek, hogy az emberek 90%-ának a lehetetlen is betudnák adni, pl.: hogy Kim földönkívüli fegyvereket rejteget, vagy akármi. Itt is, és ÉK-ban is megy az agymosás, csak egy különbség van, hogy itt kifinomultabbak az eszközök.
2013. ápr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!