Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Egyesült Államokban elkezdt...

Az Egyesült Államokban elkezdték a chippezést?

Figyelt kérdés
[link]
2013. márc. 17. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

Csak az iskolában figyelhetik meg ezzel őket. Iskolán kívül nem.

Ki a fenét érdekel Andrea Hernandez mit csinál a szabadidejében. A lényeg, hogy ne kerülje az iskolát és járjon be az órákra, ne egy semmirekellő, alul iskolázott fiatalként tengődjön később.

2013. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Vadkan01 ***** válasza:
Én egyből átiratkoztam volna egy másik iskolába, nehogy már figyeljenek a gyagyások.
2013. márc. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Nem az a lényeg, hogy csak az iskolában nézik, hanem ezzel kezdődik az egész, mondják hogy csak ezért, csak azért, a mi hasznunkat szolgálja, aztán mire észbe kap az ember és már mindenkiben chip lesz.
2013. márc. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A mostani megoldások ennek a rendszernek csupán előfutárai, de mégis fontos figyelmeztetésként szolgálnak, hiszen rajtuk keresztül láthatjuk, hogyan készítik elő a terepet az éles bevetésre és a chipviselés kötelezővé tételére.
2013. márc. 17. 22:14
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem az embert chipezik, hanem a belépőkártyát.

Szerintem mondjuk még ez is durva és jogtalan, bár Magyarországon is van olyan iskola, ahol csak személyre szóló kártyával lehet be- és kijutni, azzal kell csekkolni. Annyi, hogy gps természetesen nincs benne, és felesleges is, mert elég a becsekkolás, nyomon nem kell követni az embert.


Az elsőnek: Én nem egyszer lógtam a suliból, mégis egyetemet végeztem és becsületesen dolgozom. Ki nem tette soha? Egy kis csíny belefér az életbe, nem droidok vagyunk...

2013. márc. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Aha, az viszont igaz, hogy így adagolják, aztán mire oda jutnak, már akarni is fogják az emberek, mert lehet vele fizetni például. Kemény egy világ lesz ez még.
2013. márc. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ne kezdjük már megint ezt a marhaságot.

Nem az emberbe ültették a chipet...


Amúgy elég nevetséges ez a cikk.

A címben GPS-t emlegetnek, aztán végig csak RFID-ről van szó, a kettő pedig köszönő viszonyban sincs.

Illetve a kártyában tuti nincs GPS vevő, "csak" RFID. (Mivel a GPS-nek elég nagy az áram felvétele, pár órát bírna csak ki maximum....)

2013. márc. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A cikkben meg a kérdésben nem is volt szó a chip emberbe ültetéséról, csak arról, hogy a diákigazolványba fogják ezt rakni.


Iskolában csak pár órát vannak, ezért nagy áramfelvételű GPS-t is rakhatnak bele.

2013. márc. 18. 15:23
 9/13 anonim ***** válasza:
A középkorban nem volt chip, se személyigazolvány, szerintem menjünk vissza a középkorba, jó volt az. Már akinek.
2013. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Megy megint a rettegés?


De hogy az ördög ügyvédjét játsszam egy kicsit: kíváncsi vagyok, ha lenne gyereked és egy nap nyomtalanul eltűnne, akkor is annyira elleneznéd-e a chipet, amivel pár órán belül megtalálnák épségben...

2013. márc. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!