Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németország vagy az Egyesült...

Németország vagy az Egyesült Királyság az élhetőbb hely?

Figyelt kérdés

2013. márc. 17. 00:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Németország.
2013. márc. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Két óriási országról van szó. Összehasonlítjuk Hamburg kikötőnegyedét egy skót faluval meg a bajor vidéket Közép-Londonnal és totál eltérő "eredményeket" fogunk kapni, szóval szerintem erre a kérdésre így értelmes válasz nem adható, márcsak azért sem, mert mit értünk "élhetőbb" alatt?
2013. márc. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Németország.
2013. márc. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Németország
2013. márc. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Mr vagy Mrs nyilvánvaló ketteske ismét megszólalt...


Én UK egész északi részében élek, nem olyan rosz itt sem, de szerintem németország élhetőbb lehet a fizetéseket tekintve.

2013. márc. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Nemetorszag.


Londonban elek, korabban eltem Ausztriaban es meg az is sokkal elhetobb. Nemetorszag pedig jobb gazdasagi mutatokkal rendelkezik mint a sogorok.

2013. márc. 17. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Már voltam kint mindkét helyen, és meg kell, hogy mondjam, főleg Nyugat-Németországban szinte minden második házon volt vagy napelem vagy szélerőmű, ami azért nem semmi (persze a városokban), ráadásul ehhez csak félig vagy még addig sem kell hozzájárulniuk, mert az állam ad rá nekik támogatást, hogy megvegyék. Angliában sokkal kevesebb az ilyen...


De ha csak az időjárást is nézed, jobban megéri Németország, hiszen Angliában egy héten 5x esik, télen csak ritkán van hó, viszont az igaz, hogy nyáron sincs kánikula.


Ha pedig megélhetés szempontjából nézed, Angliában több a fizetés, de köztüdott, hogy az egyik legdrágább európai ország.


Amúgy ha nekem kéne döntenem, belejátszana a dologba, hogy az angolt sokkal jobban szeretem, mint a németet, és csak az a nyelv, amin minden nap meg kéne szólalnod...valamint a németek nagy sör-és kolbászkedvelők, amit én utálok XD Mondjuk, a tipikus angol kajákat sem enném meg (véres hús, töltött báránygyomor vagy sült krumpli eyetes mártással). De ez már mellékes.

2013. márc. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

7-nek válaszul. Én Németorazágban élek. Informatikusként dolgozom. Néztem álláshirdetéseket Angliában. 20-30% mínusz. Londonban láttam 30.000 Fontos fizetést. Amikor meg lakást kerestem hozzá 1000 font alatt kutyaólat sem találta a neten + rezsi + council tax. Sokan meg jóval ez alatt keresnek akik nem diplomások. Érdekelne annak a véleménye aki ott lakik, milyen az élet Londonban? Mennyiből lehet megélni. Ha egy 2 szobás min. 40 négyzetméteres lakést szeretnék, egy közepes polgári csendes helyen bérelni. +Autót akarok tartani (vételár nélkül, csak költségek. ) Szóval nem luxusban, de nem is nyomorogva. Hetente 2x uszoda. Havonta 1x színház. Hetente 1x tenisz 1x konditerem. Azt már csak félve említem, meg hogy dohányzom és néha megiszom 1 üveg bort.

heti 3 doboz cigaretta és 2 üveg közepes minőségű bor.

Érdekelne ezt a szintet mennyi havi bruttóból lehet Londonban tartani.

2013. márc. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"7-nek válaszul. Én Németorazágban élek. Informatikusként dolgozom. Néztem álláshirdetéseket Angliában. 20-30% mínusz. Londonban láttam 30.000 Fontos fizetést. Amikor meg lakást kerestem hozzá 1000 font alatt kutyaólat sem találta a neten + rezsi + council tax. Sokan meg jóval ez alatt keresnek akik nem diplomások. Érdekelne annak a véleménye aki ott lakik, milyen az élet Londonban? Mennyiből lehet megélni. Ha egy 2 szobás min. 40 négyzetméteres lakést szeretnék, egy közepes polgári csendes helyen bérelni. +Autót akarok tartani (vételár nélkül, csak költségek. ) Szóval nem luxusban, de nem is nyomorogva. Hetente 2x uszoda. Havonta 1x színház. Hetente 1x tenisz 1x konditerem. Azt már csak félve említem, meg hogy dohányzom és néha megiszom 1 üveg bort.

heti 3 doboz cigaretta és 2 üveg közepes minőségű bor.

Érdekelne ezt a szintet mennyi havi bruttóból lehet Londonban tartani."


Az itteni IT-s fizetéseket az utóbbi időben lenyomták az indiaiak és a pakisztániak, de manapság ismét emelkedés látszik. A 30.000 bruttó évente, az havi szinten nettó 1911 font. Viszont ez a fizetés alacsonynak számít az IT szektorban, azonban akinek nincsen angliai referenciája, gyakorlata, az még a 30.000-es bruttónak is örülni kell. 3-5 éves releváns angliai szakmai tapasztalattal azonban már elérhető az évi bruttó 45.000-55.000 font. (Ami havi nettó 2780 és 3220 font.)


A lakhatás itt a legnagyobb költség, de ha egyedül élsz, miért akarsz 2 szobás lakást? Szerintem felesleges. Én egy 35 m2-es studiót bérlek mindennel együtt 900 fontért, igaz nem a belvárosban. Autófenntartás Londonban nem éri meg, legalábbis szerintem, mert kiváló a tömegközlekedés,bárhova eljuthatsz. Az autó maga olcsó, de fenntartani, különösen Londonban nagyon drága, ha a munkához nincs szükség autóra, akkor felesleges fizetni érte. Egy autó fenntartása alsó hangon 200-220 font havonta, ezen felül ha behajtasz a belvárosba, ahol sok iroda van, az még plusz költség. Uszoda, kondibérlet nem drága, az bőven belefér, én 49.95-öt fizetek a havi korlátlan kondi bérletemre.( [link]


A heti 3 doboz cigi cca. 21-25 font cigitől függően, egy üveg jobb bor ára kb. 8-14 font. Színházi előadás rengeteg van, a jegyek árai olyan 20-60 font körül vannak. Hétvégi és csúcs előadásokon mindig magasabbak az árak.


Én már 3,5 éve élek itt, bőven ki lehet jönni a pénzből, még ha "csak" évi 30.000 bruttót keres valaki, akkor is. Most már én is 50.000 bruttó fölött keresek/év, de kezdetben sem voltak anyagi gondjaim és nem is nyomorogtam. A lakhatás valóban nagy költség, de ha valaki ennyire ragaszkodik egy 2 szobás lakáshoz, akkor érdemesebb talán Londonon kívül keresgélni, de akkor meg a közlekedés viszi el a pénzt. Eddigi tapasztalataim alapján azt kell, hogy mondjam, hogy az általad elvárt életvitelhez egy legalább 2200-2500 nettó fizetés kellene havonta. Nem tudom, hogy te mennyit keresel Németországban, de én is akartam oda menni, de nagyon alacsony pénzeket akartak csak adni.(1400-1500 € nettó). Idekinn, Angliában relatív alacsony fizetéssel kezdtem(nettó 1525 font), de 3,5 év elteltével már dupláztam, mármint a fizetést illetően, ami szerintem jó. Hogy képben legyél, leírom a saját, itteni költségeimet.


Lakás+rezsi: 900 font

Bevásárlás: 220 font(organikus és fairtrade élelmiszereket vásárolok elsősorban, ezért többet költök, mint az átlag)

Közlekedés: 136.80 font

Szórakozás: 220 font

Telefon: 20-25 font

Egyéb:(ruha, gyógyszer, stb): 100-120 font


Összesen tehát 1600-1650 font körül költök el havonta. A fizetésem egy elég szép része tehát megmarad, amelyet félrerakok, a szűkebb időkre, illetve abból megyek nyaralni és abból intézem a váratlan kiadásaimat.

2013. márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm
2013. márc. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!