Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes országokban sokkal magasabbak a bérek, mint nálunk?

Figyelt kérdés

2013. márc. 12. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Olyanok is vannak, ahol sokkal alacsonyabbak. Ez már csak ilyen.
2013. márc. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Több okból. Egyrészt nálunk tartósan kiemelkedően magas a munkanélküliség, emiatt mindig lesz valaki aki elvállalja a munkádat ha neked nem lenne elég a fizetés. Másrészt az úgynevezett régiós országokban (amelyek fejlettsége hasonló dimenzióban van a minénkkel) jellemzően jóval kisebb a bérköltség, így azonos költség mellett is magasabb lehet a nettójuk.
2013. márc. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Történelmi, földrajzi, politikai okok miatt egyaránt. Például Angliának, Franciaországnak voltak gyarmatai, ugye abból is pénz jött be, tegyük hozzá, hogy sok háborút megnyertek, míg mi mindig vesztettünk és semmilyen gyarmatunk nem volt soha.


Aztán ott lett volna a második háború utáni Marsall-segély, amit a nyugati államok felvettek és fejlődhettek, mi meg nem, mert a szovjetek nem engedték. És ha már itt tartunk, végső soron a drága Szovjetuniónak köszönhető gazdasági-infrastruktúrális lemaradottságunk. Viszont az hogy lehet, hogy egyes államok, akik szintén leszakadtak 20 éve, jobban fejlődött, mint mi? Hát ez már a mi hibánk... Van, ahol az oktatás fejlesztésével, máshol a vegyiparral, míg egyes helyeken a fejlett hitelezési-bankrendszerrel fejlődik egy ország, így több a bevételik, jl működő a rendszerük, jóléti állam alakul ki bennük, ezért magasabb az életszínvonal, több a fizetés. Mi meg a béka segge alatt sem vagyunk. Szeressük a hazát!

2013. márc. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, a 45 éves szélsőbaloldali kormányzat az oka, az 1940-es évek végén szándékosan alacsonyra vették a mérnökök tanárok és a többi szakképzett ember bérét, és a munkásokat, bányászokat helyezték előtérbe bér szempontjából politikai okokból.


Ha a kommunizmus kimaradt volna és 1947-től polgári kormány irányította volna az országot (azaz a kommunistákat akkor kiszorították volna a hatalomból örökre), az osztrák bérszínvonalat megközelítő bérek lennének most hazánkban, az akkortól folytatódó normális gazdasági fejlődésnek köszönhetően.


Az a 45 év olyan mintha egy 3. világháborúban vettünk volna részt vesztesként.

2013. márc. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ArchLord ***** válasza:

Azért, mert egy német munkája többet ér, mint a tied. Persze ez nem igaz, de kézzel foghatóan így van. Mondhatjuk rá, h ez a globális gazdasági rendszer egy paradoxon? A munka, az munka. #3/4-nek, Spanyolországnak is voltak gyarmatai mégsem lett húzóerő itt Európában (Hogy most miért, ne menjünk bele, én nem kísértem figyelemmel, bárki bármit mondhat). Az, h a kommunista eszme, vagy az abból átvett ideológiák, irányzatok nem erősítették az országot, azt nem tudom, de a kapitalista vagy imperialista rendszer sem hozta el, a hőn áhított Kánaánt. Én egyébként is jobb szeretem az értéket teremtő munkát, mint a spekulációt.


Leírtam egy esszényi kommentet, de töröltem, mert teljesen felesleges lenne közzétennem, mert mindenki más és más érveket fogad el.

2013. márc. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!