Miért üzent hadat Németország az USA-nak?
Ja meg az a legjobb,hogy ezen a napon a Bárdossy kormány is hadat üzent az USA-nak...Az USA-ban kb.azt se tudták,hogy hol van Magyarország.Egy anekdota azokból az időkből:
Amikor a magyar hadüzenetet átadták az USA külügyminiszter helyettesének, meg kellett néznie a térképtárban, hogy hol is van Magyarország, mert nem tudta. Ezután fogadta a magyar nagykövetet.
– Mi Magyarország államformája?
– Királyság.
– És ki a a király?
– Az momentán nincs.
– És ki van?
– Horthy Miklós ellentengernagy őfőméltósága.
– Értem, tehát van tengerük.
– Nincs.
– Van területi követelésük az USA-val szemben?
– Nincs.
– Kivel szemben van?
– Romániával szemben.
– És mért nem hajtják be rajtuk?
– Azt nem lehet, ők a szövetségeseink!
– Értem, mondta a külügyes, és ezután átvette a hadüzenetet.
Ahogy az első válaszoló írja.
Németország már régen kereste az ürügyet az amerikaiak bevonására, és mivel a velük való szövetségi kísérletek hiábavalónak bizonyultak, Japán ultimátum nélküli Pearl Harbor-i támadása után Hitlerék elérkezttnek látták az időt, hogy kihasználják a szerintük felkészületlen USA "térdrekényszerítését". Való igaz, hogy ekkor az amerikaiak még nem voltak olyan erősek hogy ők üzenhettek volna abban az időben hadat a németeknek. Csakhogy a németek nem számítottak arra a gyors fejlődésre, amit a Japán orvtámadás után az amerikaiak véghezvittek.
A német hadvezetés ezenkívül sokszor hamis helyzetjelentéseket adott Hitlernek és kormányának, akik nem tudták, hogy milyenek a valódi állapotok az orosz fronton.
A döntő sztálingrádi csata csak 1942-ben kezdődött, addig a németek - szerintük - jóformán ellenállás nélkül nyomulhattak előre a szintén felkészületlen orosz földön.
A Szovjetunió és Japán még a Német támadás előtt,azt hiszem 1941 áprilisában megnemtámadási szerződést kötött,ez azért volt fontos Sztálinnak mert már számítottak a németek támadására így oda összpontosíthattak,nem kellett Japántól is tartaniuk,a Japánoknak meg azért volt fontos,mert a Csendes óceáni hódításaikat zavartalanul folytathatták.
Csak a Hirosímai atombomba ledobása után két nappal üzent hadat a Szovjetunió Japánnak,de akkor már nagyon közel volt a háború vége.
Igen Julianna jól mondja,a háború fordulópontja Sztálingrádnál volt,onnantól kezdve a nagy honvédő háború támadásba ment át,43 nyarán még volt egy óriási ütközet a Kurszki kiszögelésben ami totális német vereséggel végződött,aztán onnantól kezdve kezdték kiszorítani a németeket az orosz földekről és a végén ellátogattak Berlinbe is.
Bár egy német tábornokot megkérdezték a nürnbergi perben,hogy mikor érezte azt,hogy el fogják veszteni a háborút ő csak ennyit felelt:MOSZKVA!
" E nem így van,1940 szeptemberében Japán,Olaszország és Németország aláírta a háromhatalmi egyezményt,ami többek között tartalmazta azt is,hogy ha bármelyik három országot támadás éri akkor a többinek kötelessége hadat üzenni a támadó országnak.A Szovjetuniót Németország támadta meg,nem fordítva ,így az egyezmény arra az esetre nem vonatkozott."
Japánt sem az USA támadta meg, hanem fordítva, így nem érte tulajdonképpeni támadás Japánt, ezért a háromhatalmi egyezmény is semmis volt ilyen értelemben, akárcsak a Németország-Szovjetunió esetben.
" Értem a logikádat,de akkor bármilyen ürügy elég volt a hadüzenethez,a németeknek nyilván érdekük volt az ,hogy hadba lépjenek az USA-val szemben,erre kiváló ok volt az ,hogy az USA hadat üzent Japánnak."
De ennek akkor sem volt semmi értelme. Már a Szovjetunióval is patthelyzetben voltak, erre még ráadásként magukra haragítják a világ legerősebb államát? Vagy valóban azért történt, mert a németek helytelenül mérték fel azt, hogy az USA és a Szovjetunió mire képes?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!