A "nyugati" országoknak mikor fog leesni, hogy a demokrácia egy hibás elme?
igen, nyugaton működik, mert nincsenek ilyan gonosz aljas saját lakoaikat gyűlölő pártjaik, mint az mszp, lmp, együtt 2014, szdsz!
ezek hiányában még egy diktatóra is jobban működne! a demokrácia meg boldogság lenne!
Ej barátaim, minek ez a sok mellébeszélés. Nincs itt baja senkinek a demokráciával, a döntő többséget abszolút nem is érdekli, nem is tudja és nem is akarja tudni, mi az. Amiről itt szó van a szemérmes demokráciakérdéssel, az az, hogyan lehetne a cigányságot kizárni a szavazásból. Aztán az utcáról, aztán a városokból, aztán az országból. Ez itt az igazi problémája e demokrácia-aggódóknak.
Én azt gondolom, éppen az ő véleményük nem autentikus. Nincs mögötte megfontolás, csak gyűlölködés.
"Amiről itt szó van a szemérmes demokráciakérdéssel, az az, hogyan lehetne a cigányságot kizárni a szavazásból. Aztán az utcáról, aztán a városokból, aztán az országból. Ez itt az igazi problémája e demokrácia-aggódóknak. "
Rikárdó! Amígó-mílyó. Had öleljelek meg! De szépen mondtad...
Nyugaton azért másképpen működik, ott az állampolgáraikat nem tartják 10.ed rangban úgy mint itthon!
Ez, hogy érettségihez kötni a szavazást hülyeség mert akinek van érettségije az is lehet éppen "megvehető" szavazat.
Ha a 8 általánoshoz lenne kötve még reálisabb lehetne mert vannak akik azt sem tudják végigvinni.
amíg a népeknek nem esik le a demokrácia névlegessége amíg tényleg azt hiszik, hogy van szavuk, vagy hogy kell, hogy szavuk legyen az ország vezetésébe addig nem fog leesni senkinek.
Ez a demokrácia nem hibás, hanem nem megfelelő.
szavazati joga meg annak legyen aki tisztába is van a háttérrel és nem csak pártkatonaként vagy igéretek alapján képes dönteni.
Ebből a szempontból meg lényegtelen az érettségi, mert attól, hogy van érettségid még nem biztos, hogy tisztába is vagy azokkal a folyamatokkal amik valójába történnek.
Azért vicces, hogy épp azok kardoskodnak itt a szavazás műveltségi szűrője mellett, akik nem képesek helyesen írva összerakni egy magyar mondatot.
Az ókori görög szavazásról már fentebb írta valaki, hogy mi volt. Csak bizonyos pozíciókat szavaztattak meg és csak felnőtt (nem 18 volt a korhatár) férfi polgárok szavazhattak (tehát a rabszolgák, kereskedők nem)
A szavazáshoz való érettségnek semmi köze nincs a tanulmányi helyzethez, ezernyi érettségizett ember hagyja magát megvezetni, miközben sok műveletlen ember pontosan látja, hogy mi lenne a jó.
A demokrácia (nem a görög, hanem a valódi modern demokrácia) alapja, hogy minden ember egyenlő és nem vezetünk be vagyoni vagy műveltségi cenzust, mert minden ilyen kínálná magát, hogy visszaéljenek vele.
A mai demokrácia legnagyobb problémája nem az, hogy bunkó emberek szavaznának, hanem az, hogy nincsenek tisztában az emberek a demokrácia mibenlétével. A demokrácia nem abból áll, hogy ülünk és várjuk a csodát, hanem abból, hogy a szűkebb és a tágabb közösségünk mindennapi társadalmi életében részt veszünk. Tehát az csak az alap, hogy elmegyünk szavazni, de követjük a napi eseményeket is, véleményt alkotunk, elfogadjuk mások véleményét, saját kezünkkel is teszünk a környezetünkért stb.
Az előttem szóló demokráciamagyarázatához legfeljebb cirkalmakat lehet hozzátenni. Azt meg minek.
#16, és a szűrőelvet éltetők! Kicsit elhamarkodott és meggondolatlan az elképzelés, bár világos a mögöttes jóindulatú szándék. Vigyük tovább. Az elv ezentúl nem az, hogy a (felnőtt) ember alanyi joga a dolgokba való beleszólás, így a szavazás. Hanem csak az szólhat bele, aki érti is, miről beszél. Nagyon sok felmérés bizonyítja, hogy e tulajdonság szűrésére sem az életkor, sem az iskolai végzettség nem alkalmas, pedig ez a kettő még könnyen vizsgálható lenne. Tehát valami más kell, elvileg a vizsgáztatás jó módszer, de ahhoz előbb kell elfogadott vizsgaanyag (de sok jó alkalom a vég nélküli vitákhoz, mert sok esetre van jó érv), utána vizsgáztatók, akiket előzőleg vizsgáztattak, hogy mandátumuk lehessen, aztán apparátus, amely az egészet lebonyolítja. Mivel a politikai helyzet változik, ez minden szavazás előtt megismétlendő. Kicsit drágább, mint maga a szavazás.
Röviden: járhatatlan út. Nem lehet megegyezni módszerben, mérőszámban, gyakoriságban, és rendkívül műveletigényes és drága. Van járhatóbb. A társadalomban vannak azért most is "írástudók". Ha nem tespednének a többi várakozóval, hanem egymásra találnának, kidolgoznának jó módszert (hiszen ők értenek hozzá) az alkalmatlanok leváltására, a hamis propaganda ellen, aztán fokozatosan elmagyaráznák a többieknek, mire érdemes és hogyan kell figyelni a politikában, akkor egy idő után kiderülne, hogy nem akkora probléma az az alanyi jog. De azt világosan látni kell, hogy az emberek soha nem lesznek egyformák, az érdekeik mindig mások, a harc tehát örök. Csak a mértéke és módszertana nem mindegy, milyen.
Lol, a történelem ismétli önmagát. A diktatúra elbukik amikor egy hataloméhes "zakkant" lesz a vezér. Aztán jön a demokrácia, ahol a köznép választ. A köznép a sajátjai közül választ, olyat aki a tömeg ízlésének a legjobban megfelel. Ergó, ha a tömeg buta/félretájékoztatott, akkor a vezér is ilyen lesz. Hibás döntéseket hoz és egy idő utána összeomlik a rendszer. Ekkor jön egy kis anarchia, amit egy diktatúra vált és kezdődik az egész elölről.
Kár ezen görcsölnöd, semmi nem fog változni ameddig egy bizonyos IQ-EQ-tehetség-képesség szint alatt az embereknek van beleszólásuk a vezető választásba. Elég csúnyán hangzik, elismerem de igaz. És vajon ki és mi alapján húzza majd meg a határt?
A másik fontos tényező, hogy a felső 10% mindig túléli a rendszer összeomlását. A legjobbakra mindig szükség van. Manapság a leggazdagabbakra van szükség a pénzük miatt, az őskorban meg a legerősebbekre vagy a legtöbb rabszolgát birtoklókra, mikor mi volt a fontos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!