Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Warren G. Harding hogy szórako...

Warren G. Harding hogy szórakozott a Federal Reserve-vel?

Figyelt kérdés
2012. dec. 9. 00:34
 1/2 kürasszír ***** válasza:

Nem egészen értem a kérdésedet, ha a Wilsont követő Harding elnökről van szó, aki hivatali ideje alatt megboldogult, nem

tudok róla, milyen konfliktusa volt a FED-del.

Egyébként a numizmatika a hobbim, ezért tudom, az USA-ban az 1960-as évek végéig nem volt a FED-nek monopóliuma a papírpénz kibocsájtására, azt maga az állam is megtehette közvetlenül a kincstár/pénzügyminisztériumon U.S.TREASURY keresztül.

Hardig alatt a kormány még háromféle papírpénzt bocsájthatott ki saját hatáskörben, a FEEDERAL RESERVE SYSTEM-en kívül.

Ezek az arany alapú / GOLD CERTIFICATE - megszűnt 1934-ben,ezüst alapú SILVER CERTIFICATE - megszűnt 1963-ban, és UNITED STATES NOTE tipus, utoljára az 1966-os 100 dollárost adták ki belőle.

Szerintem emiatt nem kellett ütköznie a FED-del, a kormánytól teljesen független jegybank csak két-három évtizede létezik, az 1970-es évek nyugati válságára adott válaszként.

Korábbi konfliktusok esetén egyszerűen kirúgta a jegybank elnökét a kormány, lásd Kanadát, ahol Diefenbaker miniszterelnök 1962-ben látványosan kinyírta a BANK OF CANADA kormányzóját, Coyne-t.

2012. dec. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szuperpocok ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a Harding a népszövetséget akarta megszűntetni, ez pedig nem tetszett a világkormányt akaró bankárkasztnak.
2013. márc. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!