Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem paradoxon, hogy ott...

Nem paradoxon, hogy ott akarták megvalósítani a (megálmodott) kommunista rendszert, ahol egyetlen feltétel sem volt meg hozzá?

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nos, az elégedetlen és nyomorgó emberek megvoltak feltételként. Úgy tűnik, hogy az elég volt ahhoz, hogy létrejöhessen egy nevében kommunista rendszer.
2012. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az első is írja. Ahol senkinek sincs semmije, ott csábító, hogy a gazdagok javait szétosztják és mindenki egyforma jólétben fog élni. Ahol elboldogultak az emberek, ott ez nem olyan vonzó.
2012. nov. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Komplikato ***** válasza:

Miért? Egy időben nagy divatja volt a kibucoknak, hogy ott majd jól megmutatják miként lehet ilyet csinálni. Aztán a lelkesedés a 80-as évekre elfogyott, ahogy hallom most meg már kezdenek fogyni a kibucok. Tehát erős hátszéllel és jó feltételek mellett sem akart ez működni.

Teljesen figyelmen kívül hagyja az elmélet az emberi természetet.

2012. nov. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kommunizmus nem működik.

Vagy mondjuk úgy hogy nem lehet létrehozni.Próbálták már több országban is , több kontinensen de vagy az lett a vége hogy egyszerűen összeomlott vagy pedig a nép jobban szenvedett mint előtte.

Egyszerűen az emberek , emberi természet nem alkalmas a kommunizmusra.


A kínaiak is rájöttek hogy nem megy a kommunizmus hogyha folyamatos , állandó fejlődést akarnak és nem 1 helyben toporgást.

A demokrácia nem a kapitalizmus velejárója.

2012. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Dehogynem. Ez már a 80-as években is feltűnt a legtöbb embernek, legalábbis gyakran szóba került az én köreimben. A Szovjetunió akkoriban még egy erőteljes expanziós politikát folytatott, és próbálta a rezsimjét exportálni, de valahogy csak a világ legkoldusabb rezsimjei egyike-másika volt rá vevő, és ők is csak ideig-óráig (Etiópia, Szomália, Benin, Angola, Afganisztán).


Meg arról is szó volt, hogy miközben Marx még határozottan azt állította, hogy a legfejlettebb tőkés országokban jön létre először a kommunizmus, mert ott éleződnek ki leginkább a kapitalizmus ellentmondásai, és ott vannak meg az anyagi alapok, ehhez képest először a Föld akkor egyik legelmaradottabb államában, Oroszországban jött létre. És később se csatlakozott a fejlett világ. Ez az elméletben különösebb gondot nem okozott, mert Lenin felállította a leggyengébb láncszem elméletét, azaz, hogy azokban az országokban van esély a szocializmus létesítésére, ahol az uralkodó rezsimek a leggyengébbek. Tehát megfordult a dolog. És ez állt közelebb a valósághoz, de amint láthattuk, ez is csak átmenetileg, mert a kommunista rezsim szinte mindenütt összeomlott, vagy úgy átalakult (Kína), hogy rá se lehet ismerni.

2012. nov. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kommunista hatalomátvétel olyasmi volt,mint napjainkban egy terrorista akció, amikor ideig-óráig átveszik valami felett az uralmat, egy ideig terrorizálnak, de a kommandósok hamarosan kifüstölik őket.

A "kommunista rendszer" egy terrorista csapat fedősztorija volt, erre majd azután fogsz rájönni, hogyha beleásod magad a terroristaellenes szakirodalomba. Látszik, hogy mostanáig csak a terroristák pátfogóinak szakirodalmát olvasgattad. Mentségedre szóljon, hogy a történelemkönyveket is ez utóbbiak írják.

2012. dec. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!