Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Somoskőújfalun van egy megcson...

Somoskőújfalun van egy megcsonkított utca (kép a magyarázatban), azt a csehszlovákok hogyan védték?

Figyelt kérdés

Mert gondolom, nem szerették (volna), ha esetleg valaki a faluból, azon "rövidíti" le az útját, ahelyett, hogy a fél falut megkerülte volna.


Kerítés ott tudtommal nem volt. A másik oldalról domb és erdő volt, tehát gondolom még az sem volt, hogy néha elment azon egy őrjárat, vagy épp állandó őrség lett volna ott.


2012. nov. 29. 11:56
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsi, a kép kimaradt. :)


[link]

2012. nov. 29. 11:56
 2/6 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem mi szükség volt erre a beékelésre? miért szűnik meg a közigazgatási határ a városhatáránál? Közelben 1-2 km nincs is település, ami ezt indokolná ...
2012. nov. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert a környékbeli bányák jelentős részét Csehszlovákiánál akarták hagyni, ennek megfelelően határozták meg a határvonalat is (a főkérdésre a választ nem tudom, de a csehszlovákokat ismerve bizonyosan nem hagyták őrizet nélkül azt az utcát sem).
2012. nov. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pro Patria ***** válasza:

Hát ez nagyon érdekes.

Szerintem nem vették olyan szigorúan talán. De jól példázza a határvonalak meghúzásánál a bármiféle ésszerűség hiányát.

2012. nov. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Volt abban ésszerűség, csak nem a miénk. A bánya például ésszerűség (annak, akié a bánya), a lakosság szempontja nem szokott szerepelni a szempontok között (hacsak ki nem követelik, mint Nyugat Magyarországon).

A konkrét esetet nem tudom, de azt igen, hogy hasonló helyzetekben a konkrét lehetőségek döntöttek. Ha sokba került az őrizet, akkor nem tették. Ha meg lehetett szervezni, megszervezték. A lakosság meg nem tartotta be. Az ügyetlenebbek, balekok lebuktak, akkor volt némi "példamutatás" fegyelemből, de hamar elfelejtették. Amíg nem jött a következő eset. Azt se szokták zokon venni, ha "átmentek a szomszédhoz kártyázni, vagy piálni", de a dumaparti már gyanús volt.

2012. nov. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mustafa33 ***** válasza:
Dolgoztam a határon (nem határőrként), a csehszlovákok néha végiggyalogoltak a vonalon párban rendőr határőrök (úgy kb. 30 kilométerenként voltak szolgálatban 1 pár). vagy egy helikopter végigrepült fölötte. Az 60-as években még minden határ menti faluban volt határőr laktanya a szlovák oldalon. A magyar (szoci) kiskatona határőrök előszeretettel fogdosták az utat lerövidítő favágókat, vagy az eltévedt gombázókat, (eltávozást kaptak érte). Bevitték őket Miskolcra, aztán pár nap múlva hazaengedték, otthon meg fizethették a büntetést. És sok besúgó is volt beszervezve. Akin nem melegítő volt de kék munkaruha és gumicsizma, az gyanús volt.
2012. nov. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!