Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a jövő ideológiája?

Mi a jövő ideológiája?

Figyelt kérdés

A XIX., XX. században volt néhány nagyobb ideológia, de most semmi különöset nem látok. Csak kiüresedett lózungokat mondogatnak újra és újra.


A XIX. századé volt a nacionalizmus, kolonializmus, anarchizmus, marxizmus, stb.

A XX. századé a kommunizmus, a fasizmus, a nácizmus, a szocializmus, liberalizmus, cionizmus, iszlamizmus, stb.


De most? Semmi új. Szerintetek mi lesz a jövő?



2012. nov. 21. 02:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%

Ott volt még mindkettőben az imperializmus is.

A jövő a Bartosizmus. :D

2012. nov. 21. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Az imperializmus pár ezer éve ismert már (Róma, Egyiptom, Nagy Sándor). Modern változata a kolonializmus, XX. századi verziója a neokolonializmus.

Ja amúgy ezek közül elég sokhoz a neo- előtagot hozzátéve megkapjuk a mostani értelmezését, de ezek nem új dolgok.

2012. nov. 21. 02:21
 3/19 anonim ***** válasza:
11%
A jövő fő irányvonala a nemzeti kommunizmus.
2012. nov. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

nemzeti kommunizmus.

Eddig bejött valahol??

2012. nov. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Globálkapitalizmus van.

Viszont erősen agonizál.

Valami paradigma váltás fog bekövetkezni, de a globalizmus ma már nem szorítható vissza.


Kétfelé fog szakadni a világ.

Egy vadkapitalista a bérekkel versenyző és egy tudás alapú folyamatosan fejlődő részre.

Nem lesz egyszerű és konfliktusok sokasága fog megvalósulni. A kérdés hogy mi merre akarunk haladni, mert a többibe, az irányon kívül nem sok beleszólásunk van.

2012. nov. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Az ideológiák kora a XIX. század volt, ott jelent meg gyakorlatilag mindegyik, azok is, amiket a XX. századra teszel. (Sőt, a legkorábbiakat tetted pont későbbre...)
2012. nov. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"nemzeti kommunizmus"


Ebben miféle jövő van?

Az embereknek joga van birtokolni és joga van javakat felhalmozni , joga van a magántulajdonhoz és joga van azt megvédeni.


A globál kapitalizmus össze fog omlani de a kapitalizmus mint gazdasági rendszer megmarad mivel ennél jobb nincs , ennél jobb nem létezik hogy igazodik az emberi természethez.

2012. nov. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Globalizmus, melynek keretében egy, másfél évszázadon belül kiépül a világkormány. Olyan hatalma lesz akkor az emberiségnek, mint a Bibliai Istennek; bolygókat fogunk terraformálni, szabályozni fogjuk az időjárást, a tudomány és kutatás lesz az emberi lét alfája és omegája és az összes népnyúzó vallás el lesz törölve.
2012. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az egyik nyerő válasz lehet: a vallási fundamentalizmus különböző formái. Szerte a világon sok százmillió ember reagál úgy a változásokra és az élet növekvő bizonytalanságára, hogy a múlthoz, a hagyományokhoz fordul, elutasítja a változást hozó eszméket (és a döntésre kényszerítő szabadságot), és bezárkózik egy szentnek tekintett szöveggel; ugyanakkor pedig a modern technológiát alkalmazza, hogy az ilyen eszmék alapján létrehozandó társadalom ügyét előmozdítsa. Gépfegyvert használ az ellenvéleményt képviselőkkel szemben, honlapokat, youtube-ot és podcastokat az ingadozók meggyőzésére, bankrendszert a pénzösszegek mozgatására, és így tovább. Az eszmei megalapozás a 30-as és a 60-as évek folyamán zajlott, azóta pedig egyre erősödő politikai mozgalmak vannak jelen, hogy a filozófiát a gyakorlatba ülktessék át. Az iszlámban ez egyértelmű; de az USÁt keresztény fundamentalisták próbálják maguk alá gyűrni (és Orbán is valami hasonló ideológiát fogalmaz meg), emellett vannak hindu és zsidó fundamentalisták is (utóbbiak valamilyen szinten a cionizmusból származtathatóak, bár annak eredei formája szekuláris volt).


A nyugati világ még mást is választhat: megfigyelhető egy újbaloldalinak nevezhető irányzat, amelynek még nincs közös összefoglaló neve, viszont növekszik a befolyása, különösen az európai válságzónában. A portugál, spanyol, görög és olasz élénkülő népmozgalmak közös eleme a törekvés a gazdasági szféra politikai befolyásának visszaszorítására, az állami szerepvállalás (utóbbiból következő) csökkentésének elutasítása, ugyanakkor az egyéni szabadságjogok magas szinten való rögzítése, illetve a civil kontroll erősítésének vágya a kiüresedett idelológiákat szajkózó és az országok érdekét a lobbicsoportok érdekeinek alárendelő megélhetési politikusok, illetve a demokratikus kontroll nélkül működő nemzetközi szervezetek fölött. Általában erős a törekvés a környezeti, társadalmi és nemzetközi igazságosság érvényesülése iránt. Követelni szokták a fenntarthatalmanul magasra emelkedett államadósságok leírását, továbbá a helyi és a globális bankrendszer radikális reformját (és gyakranj államosítását). Bizonyos értelemben ide torkollik mindaz, ami a marxizmusból, a zöldmozgalmakból és a feminizmusból (sőt, bizonyos értelemben az anarchizmusból) fennmaradt és egymással összeegyeztethető.

2012. nov. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem is a nemzeti kommunizmusé a jövő.
2012. nov. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!