Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A csehek miért támogathatják...

A csehek miért támogathatják a légitársaságukat és a magyarok miért nem?

Figyelt kérdés

[link]


Az EU döntéshozók tényleg ennyire utálják a magyarokat?


2012. szept. 21. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

1. Miért nézel te népszabadságot? :D


2. Igen, én is észrevettem, pikkelnek ránk, én tudtam elejétől kezdve hogy rossz ötlet belépni :).


Ott vannak pl a cukorgyárak. Sorra zárják be őket, merthogy nem eu-s, blablabla, még szép is lenne ha ez lenne a fő cél,azonban a cél hogy felvásároljuk a drága német meg mittudomén milyen cukrot :D. Azért b*szakszanak folyton :).

2012. szept. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
cseheknél nem ült exgazdasági miniszter a wizzair vezetőségében ...
2012. szept. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt kérdezném meg, ha már szabadpiac és verseny... Valaminek az állam a tulajdonosa, akkor miért ne adhatna pénzt az állam??? kitől kaphatna pénzt, ha nem az államtól ? ... más vállalatokban is a részvényesek adnak pénzt, ha szükséges ...
2012. szept. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A döntő különbség az, hogy a csehek csehek, a magyarok magyarok. Magyarnak a magyarnál nagyobb ellensége nincsen. Az EU döntéshozók nem utálják a magyarokat, bár én a helyükben néhánnyal kivételt azért tennék.


A MALÉV-ot nem "kellett" megszüntetni, hanem néhány magyarnak jól jött a megszűnése. Így megszabadult egy csomó adósságtól, amit hozzá nem értése és harácsoló életmódja idézett elő. Nem számított eladott jegy, adott szó, munkahelyteremtés és más haszontalanságok. Úgy látszik a csehek más elvek szerint élnek.

2012. szept. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Kedves #3-as. Ha te minden pénzt, amit tőlem (mondjuk, hogy az államtól) kapsz, azonnal elvered kocsmában, szerencsejátékon, veszel sok haszontalan dolgot, mit gondolsz, meddig tömném a zsebedet.

Másfelől mit gondolsz, az államnak honnan van pénze? Tőled (ha adózol), tőlem, és a többiektől. De mi ne a pazarlásra adtuk neki, hanem oktatásra, kórházra, rendőrségre, ügyeink gyors elintézésére, stb.

2012. szept. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Rosszul tudtam azért büntették meg a malávot mert 2007-2010ben Bajnai Gyurcsány kormány idején állami pénzből támogatták az amúgy magánkézre adott légitársaságot.

[link]

Miért nem lehet felelősségre vonni őket? Mszp alatt lett veszteséges a vállalat és ők is adták el és még ők is támogatták ... Ráadásul oszkó is wizz airnél volt vezetői tag, szal itt már látszik, h. a hiénák tették tönkre a légitársaságot. raynair és wizzair egyből betöltötte a lyukakat ... Én értem h. hibás vezetés, de a vezetőség mögött is ott van vki akinek érdeke volt ez ...

2012. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ott vannak pl a cukorgyárak..."


Mindenkiben az a cukorgyáras kép él, ha az EUt kell szidni. Pedig nem az EU záratta be. Azok a hibásak (Palotás és barátai) akik mindenféle megkötés nélkül privatizálták. Onnantól kezdve a tulajdonos bármit csinálhatott velük. Az állami vagyon elherdálása ilyen következményekkel jár.

2012. szept. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de az unió is hozzájárult, h. leépült a cukoripar ... érdekes módon mindenki csökkentette termő területeit, kivéve franciák és ha az arányokat nézzük, akkor Magyarország az egyik legnagyobb vesztese kb 60 ezerről (2005) 10 ezer (2011) hektáron termelnek cukorrépát.. Más országokban 10-20% körülüli a vissza esés. A másik ami személy szerint bosszantó, h. olcsó rossz minőségű gmo-s nádcukorral vannak tele a boltok, mikor itthon megtermelt cukorrépát is hasonló árban lehetne értékesíteni.Régen úgy működött, h. olcsón megtermelt cukorrépát nyomott áron felvásárolták, majd drága késztermékként árusították. Az ebből származó profitnak, pedig kis részét hagyták az országba... A profittal pedig a nyugati piacok árait tudták szabályozni, így az ottani gazdák felháborodását okozta...
2012. szept. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Komplikato ***** válasza:

OFF: A Cukorgyár legendája úgy látom még mindíg él, utána kéne nézni akkori cikkekben. Gyakorlatilag leállt itthon a cukorrépa termelés, mert nulszaldó közelébe esett a túltermelés miatta az ára. Erre a csökkenő cukor mennyiség miatta gyárak jó részét eladták vagy le is bontották. A maradék gyárakból az egyik eladta a cukor kvótáját 50 évre hatalmas összegért, a maradék 6-ból lett egy állami vállalat ... ami meg se perc alatt csődbe ment Lásd még az "állam a legjobb gazda" c. idióta tündér mesét.

A drágább külföldi cukorról meg annyit, érdemes utánajárni, hogy kb. minden olcsóbb, mint amit nálunk állítanak elő és ennek csúnya okai vannak ám. Bizony még a kaja is drágább.

2012. szept. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Komplikato ***** válasza:

"A másik ami személy szerint bosszantó, h. olcsó rossz minőségű gmo-s nádcukorral vannak tele a boltok, ..."


Ezt vázolnád nekem, tekintve, hogy legolcsóbb nádcukor is majd' a duplája a répacukornak, miközben kevésbé káros és jobb az íze, szóval merre is van olcsó nádcukor???

2012. szept. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!