Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az lehetséges, hogy valakinek...

Az lehetséges, hogy valakinek egy országban sincs állampolgársága?

Figyelt kérdés
El lehet valahogyan veszíteni? Pl. menekült státuszt kérni egy másik országban, vagy hasonló?
2012. szept. 14. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Ha megszűnik az adott ország, akkor igen.

Elvenni nem lehet.

2012. szept. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetséges. Pl.: Észak-Koreában születsz de átszöksz Dél-Koreába egyrészt Észak-Korea kivégezné a családodat másrészt szerintem az észak-koreai állampolgárságtól is megfosztanánk. De demokratikus országban a születésüktől fogva állampolgároktól nem lehet elvenni az állampolgárságot.
2012. szept. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


De pl. azok a felvidéki magyarok akik kérték a magyar állampolgárságot attól elvették a szlovákot (Tamás Anikó 99 éves volt és fel akarta venni a magyart de megfosztották a szlováktól azt hiszem nem sokkal ezután meg is halt).

2012. szept. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges, lemondhatsz az állampolgárságról. Ennek vannak feltételei, ezek közül az egyik ha másik államtól állampolgársági ígérvényt kaptál. Tehát az állampolgárságot még nem, csak kilátásba helyezték hogy megkapod.

Az államporságodtól megfosztanak, de valamiért az új helyen nem kapod meg. Ilyenkor egy éved lenne visszaigényelni a magyar állampolgárságot, de te egyszerüen nem folytatod a procedurát.

2012. szept. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tavol elo ***** válasza:
100%

Lehetseges!


Oket hivjak hontalan szemelyeknek:


[link]


Nemzetkozi jogok, kotelezettsegek a hontalan szemelyekkel kapcsolatban:


[link]

2012. szept. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!