Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a cikkről és az amerikai gazdagokról?

Figyelt kérdés
[link]

2012. szept. 14. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Részemről teljesen egyetértek!


Amerikában van talán a legnagyobb szakadék a gazdagok és a szegények között!

Az ottani óriásvállalatok rendkívüli kedvezményeket élveznek. A gazdagok a "valóságtól" elszeparáltan élnek és a lobbizás segítségével lefaraghatták a rájuk rótt terheket.


Én itthon is ezért háborodtam fel amikor eltörölték a gazdagok adóját mert minden ilyen lépéssel a szegényeket terhelik!


Hisz ha van nálunk egy 200 milliárdos lyuk a költségvetésen és a gazdagoktól 500 milliárddal kevesebbet szednek be akkor a "többieknek" már 700 milliárdot kell összedobnia!

Innentől meg akár a cégekre terhelik akik továbbhárítják, akár közvetlenül az emberekre, az biztos hogy a szegényekre aránytalanul magasabb teher rakódik!


A cikk nagyon igaz!

2012. szept. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gazdagok mindenhol egy külön világban élnek, nem csak Amerikában, hiszen megvan hozzá a szükséges tőkéjük, hogy ne legyenek kitéve a politika napi problémáinak. Sajnos semmi meglepő nincs a cikkben.
2012. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ian Catman ***** válasza:
Előzőhöz csatlakoznék. Jártam Amerikában is, és Oroszországban is. Hidd el, Moszkvában legalább akkora különbség van, ha nem nagyobb, mint Amerikában. Ennek megvannak az általános gazdasági okai is, amibe most nem mennék bele, de az is, hogy az ország mérete önmagában is magával hozza a "gigantománinát", mert nehezebb kitűnni a többi közül. Nem találok a cikkben meglepőt.
2012. szept. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!