Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a baj a cionizmussal?

Mi a baj a cionizmussal?

Figyelt kérdés

Sokan szidják a cionistákat és Izrael ellen vannak.

A zsidók 10-15 millióan vannak a világban, így szerintem őket is megilleti egy saját állam.

Izrael 20000 km^2-es területe a Közel-Keleten nem jelentős, az araboknak el kellene fogadni, hogy ezt nagyrészt elvesztették.

Persze annak a 800 ezer arabnak, akit elüldöztek szülőföldjéről a zsidó állam létrahozásakor, ez hatalmas veszteség. Viszont az arabok is kb. 800000 zsidót üldöztek el a háborúk során a közel-keleti és észak-afrikai országokból.

A 67-es háborúban kialakult határokon túli zsidó terjeszkedést én is elítélem, de nem hiszem, hogy ha Izrael visszavonulna ezek mögé, létrejönne a béke.

Az arabok teljesen a cionizmus ellen vannak és Izrael eltörlése a céljuk.


2012. szept. 8. 18:12
1 2 3
 11/23 Ozmium42 ***** válasza:
71%

A cionizmus eredeti célja az volt, hogy megalapítsák a zsidó államot, Izraelt. Ezzel olyannyira nem volt gond, hogy az európai közvélemény támogatta, még olyan "elvetemült" emberek is, mint Szálasi Ferenc.


A gond azóta van, hogy Izrsel megalakult, de a cionizmus nem szűnt meg. Izrael, és a szétszórt zsidók az egész világon lobbiznak, hol zsidók, hol nem, de idegen országokban vannak pártjaik, amik cionistaként egy idegen ország, Izrael érdekeit tartják szem előtt. Ez nyilván sokak számára nonszensz és felháborító, ezt nevezik antiszemitizmusnak.

2012. szept. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
59%

Elozonek a lobbizasrol:

Kepzeljunk el egy amerikait, akinek felmenoi tobb generacio ota ott elnek, es akinek a gyokerei magyarok. Ez az ember amerikai, de erzelmileg maskepp viszonyul MO-hoz, mint mondjuk Romaniahoz. Ez termeszetes, sem az amerikaiak, sem a magyarok, sem a romanok nem talalnak ebben semmi kivetni valot.

Vagyis, nekem, aki magyar vagyok zsido gyokerekkel, pontosan igy TERMESZETES JOGOM, hogy Izraelhez erzelmileg maskent viszonyuljak, mint mondjuk Romaniahoz.

2012. szept. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Már csak az a kérdés, hogy ki mennyire él vele vissza a befogadó ország kárára.
2012. szept. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%

"A cionizmus azt mondja ki, hogy a zsido nepnek joga van onallamban elnie a sajat osi hazajaban, Izraekben. Ezen kivul kimondja, hogy Izrael zsido ES DEMOKRATIKUS allam, ahol MINDEN allampolgarnak azonos emberi jogai vannak, nemre, borszinre, vallasra, etnikumra, nemzetisegre valo tekintet nelkul."

Bla bla bla ugye 8-as ezt a sok gyönyörűséges elvet magad sem hiszed el ? Mert akkor mi van a falasa zsidókkal, akiket fekete bőrszínük miatt nem tekintenek igazi zsidóknak és mindenféle megaláztatásban van részük a zsidó hazában ?

Most szándékosan nem az izraeli palesztinokat hoztam szóba, mert hogy őket minek tekintik, nem tudom, de az biztos hogy nem egyenrangúnak.

2012. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 assurbanapli ***** válasza:

ott a pont előttem szóló!

akkor már azt is megkérdezném hogy miért létezik a Gázai övezet?

mi az oka? nem értem?

és mért hívják izraelt zsidó államnak?

mértnem lhet muzulmán állam? vagy keresztény állam?

és mért nem támogatják a kisebbségeket, úgy mint más rendes demokratikus országokban?

demokratikus úton döntöttek az atomfegyverbirtoklásról és az irán elleni megtámadási moratóriumról is?

és ha már van álllamuk, akkor a 15 milliónak mért csak alig fele él ott?

én lehetek úgy zsidó nemzetiségű, hogy keresztény vagyok? odaköltözhetek ezen az elven? hol a demokrácia és emberijogok?

2012. szept. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

ma 16:31


Hehe... Te tényleg most jöttél le a falvédőről? A hat kisegítő megvan?

2012. szept. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

#14

" Mert akkor mi van a falasa zsidókkal, akiket fekete bőrszínük miatt nem tekintenek igazi zsidóknak és mindenféle megaláztatásban van részük a zsidó hazában ? "


Ki nem tekinti az etiop zsidokat zsidoknak? A cionizmus? Akkor miert vittek Izraelbe oket, annak ellenere, hogy korabban sosem lattak angol WC-t, nem tudtak irni, olvasni (nem csak ivritul, de amhariul sem).

Ennek ellenere az uj - izraeli - generacio MINDEN tagja erettsegizik, es sokan egyetemet vegeznek.

2012. szept. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
53%

"és ha már van álllamuk, akkor a 15 milliónak mért csak alig fele él ott?"


Ez a jó kérdés ! 1948 előtt nem volt Izrael és ment a siránkozás, hogy kell egy saját haza. Aztán lett, de ahelyett hogy az ÖSSZES világon élő zsidó odasereglett volna könnyekkel a szemében, és amit a világ összes nem zsidó népe üdvözölt volna, ehelyett maradtak a zsidók diaszpórában és létrejött egy zsidó támaszpont, ráírányítva 200 db atomrobbanófejet mindenkire.

2012. szept. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

17-es

"Ki nem tekinti az etiop zsidokat zsidóknak? " Na ki ?

Amikor pl. vért adnak a falasa zsidók, akkor a fehér bőrű zsidók vonakodnak azt elfogadni hozzátartozóik részére, mert az vajon igazi zsidó vér-e - ilyen gondolatok járnak a fejükben.

2012. szept. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 assurbanapli ***** válasza:

hát, kedves gazsizoli nem tudom mit találtál olyan mókásnak (a népirtást vagy a rasszizmust?), de mért van az, hogy az elvetemült sértegetéseiden felül nem álltál elő egyetlen értelmes mondattal sem?

most komolyan ezt a "hehehét" magyarázatként szántad a diktaturikus soviniszta, rasszista államszervezeti modellre?

minden bizonnyal egy igen kiművelt koponya lehetsz

2012. szept. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!