Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról a...

Hazafias Harcos kérdése:

Mi a véleményetek arról a politikai meglátásról, hogy az utóbbi 3 évben Európa és Amerika egyáltalán nem lábalt ki a válságból, csak szőnyeg alá söpörte azzal, hogy Kínára sózta az adósságot?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam a Telegraph nevű angol lapban.


Ideiglenesen rásózta a dolgot Kínára, szőnyeg alá söpörve a válságot az epicentrum áthelyezésével, ez azonban hamarosan visszaüt a Nyugati világra.



2012. szept. 6. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen van valóság alapja , de a rásózás kifejezés szerintem túlzás( vagy kedves kérdező kifejthetnéd) . Az tény , hogy az USA és Európa válságkezelése nem volt a leghatékonyabb . Az állítás talán túlzó , mert valamiféle válságkezelés történt , igaz olykor csak átütemezés .
2012. szept. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a rásózást, hogy rávették Kínát, hogy vásároljon veszteséges amerikai és európai állampapírokat, ezzel ugyan megkapták a válság látszólagos megszüntetéséhez szükséges pénzinjekciót a nyugati országok azonban ennek hatására rohamosan csökkenni kezdett Kína exportpiacra termelési mutatója a csökkenő tőke hatására, ami ugye az ország fő kereskedelmi mozgatórugója volt. Az olcsó kínai áru nélkül a Nyugat nem tudta fenntartani a mostani látszólag felívelő gazdasági mutatóit és emiatt újabb recesszió elé nézünk.
2012. szept. 6. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Kínának nem kell tartani recessziótól, évi 16% GDP növekedés mellett. Ráadásul, mivel Kínának van a legnagyobb deviza tartalék a világon(ráadásul dollárban, mely a nemzetközi piacon még mindig a legértékesebb) bőven megéri lenyelni neki a nyugati államok adósságát, mivel egy esetleges gazdasági fellendülés hatására nőni fog az export piaca is. Arról nem is beszélve, hogy növekedik a hazai tőkebeáramlás is. Szóval hosszú távon Kínának éri meg a legjobban ez a megoldás. A nyugati államokban ezt inkább tűzoltásnak szánják.
2012. szept. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amerika már valamelyest a kilábalás jeleit mutatja... de az EU... nem tudom mi lesz vele hosszú távon. Az is érdekes bevezették az eurót, de a politikai integráció a mai napig nincs. Nincs egységes irányítás, nincs közös külügy. Az EU addig volt jó amíg mindenkinek jól ment a szekér, amint beütött a válság ahányan vannak annyi felé húznak. Nem képesek gyorsan és erőteljesen reagálni a világgazdaság kihívásaira.


Kína inkább igyekszik távol tartani magát a válságtól... Annyit érzett belőle hogy ideiglenesen visszaesett az export, de 1 év alatt minden helyreállt.

2012. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"Amerika már valamelyest a kilábalás jeleit mutatja" Erre nagyon kíváncsi leszek a választások után is. Jó néhány szakértő már várja a dollár összeomlását.
2012. szept. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szokásos ujjal mutogatás...ezeknek a férgeknek nincsen önkritikájuk
2012. szept. 7. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Úgy értettem a rásózást, hogy rávették Kínát, hogy vásároljon veszteséges amerikai és európai állampapírokat, ezzel ugyan megkapták a válság látszólagos megszüntetéséhez szükséges pénzinjekciót a nyugati országok azonban ennek hatására rohamosan csökkenni kezdett Kína exportpiacra termelési mutatója a csökkenő tőke hatására, ami ugye az ország fő kereskedelmi mozgatórugója volt. Az olcsó kínai áru nélkül a Nyugat nem tudta fenntartani a mostani látszólag felívelő gazdasági mutatóit és emiatt újabb recesszió elé nézünk."



Az USA eléggé el van adósodva Kína felé , Kínának ezt a pozícióját érdekében volt növelni . Kínának a külföldre bocsátott termékeiből nagy haszna van , ezt szerette volna fentartani , mertha a válság méyebben érintette volna a társadalmat , akkor Kína a fogyasztói bázisának jelentős részétől esthetet volna el , most nem az áru minőségére , hanem a mennyiségre gondoltam . Amerika vezető politikusai mindig is a fogyasztás irányába terelte a lakosságot , különösen Gerorge W. Bush . Ha világszerte az embereket jobban érintette volna a válság , akkor nyugati cégek egy része is bezárhatta volna a Kínában található gyárait . Valamint Kína nem költ túl sokat az innovációra , mint az amerikai , európaiak , kóreaiak , vagy a japánok . Jelenleg inkább a saját infrastrukturájának fejlesztésével van elfoglava.



"Szokásos ujjal mutogatás...ezeknek a férgeknek nincsen önkritikájuk"



Mire gondoltál ?

2012. szept. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!