Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyek a Föld legrégebben...

Melyek a Föld legrégebben fennálló országai?

Figyelt kérdés
Én Kínára, Franciaországra és Magyarországra tippelnék, de javítsatok ki, ha tévedek.
2012. aug. 24. 17:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
46%
Olyan nevű ország, hogy Egyiptom, csak a nyugat számára létezik. Az arab világ és saját maguk Misr-nek nevezik az országot és semmi köze az ókori Egyiptomhoz; ez egy totálisan eliszlámosított állam. Egyébként szerintem Kína és India valamint Görögország a legrégebbi államok - legalábbis amit ismerek.
2012. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Európában a három legősibb nemzet között vagyunk. Angol, francia, magyar. Német állam csak a 19.század óta létezik ahogy a görög állam is. Az ókori görögöket vicces lenne a maiakhoz hasonlítani ahogy a Német-római birodalmat is Németországhoz.
2012. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

ma 18:38


A németekkel kapcsolatban igazad van, de a görögök az ókorban is görögök voltak (Hellász). Sőt még a római uralom ellenére is megmaradtak görögnek. Szerintem.

2012. aug. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Igen de ha jól tudom 500 évig voltak török uralom alatt ami eltörökösítette őket. Nem is ez a legjobb szó hanem talán az elbalkániasodás. Nagyon sok nép van a Balkánon de a török uralom miatt nagyon sok közös van bennük. A görögök és a törökök között nagyon kevés különbség van ma.
2012. aug. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szlovákia :D
2012. aug. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen Kína.

Irán is régi, mint Egyiptom, de ott is sokféle nép alkotott államot.

2012. aug. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 mustafa33 ***** válasza:

Ha nem vesszük a "szünetet", akkor Izrael is.

india viszont nem, nem úgy hívták a régi indiai kultúrákat.

Ha Irán maradt volna Perzsia néven, akkor az is aspirálhatna.

De a legrégebbi Japán, i.e.660-ban alapította Dzsimmun császár.

Második Kína,

harmadik Etiópia,

negyedik San Maríno - i.sz. 301

2012. aug. 26. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Izrael kiralysaga!

i.sz.elotti,; 5500!!

2012. aug. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!