Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Franciaországban a bevándorlók...

Franciaországban a bevándorlók franciáknak tartják magukat?

Figyelt kérdés

Pl akik francia anyanyelvűek, de Afrikából jöttek. Vagy az arabok Algériából.


Hogy viszonyulnak a bevándorlók a franciákhoz, és magához a francia államhoz?

Révén, hogy nagyon sok a bevándorló Franciaországban, ezáltal nagyon nő Franciaország népessége.


Hogy van ez? Mert nagyobb zavargás ott nem volt, mint Angliában.


2012. aug. 22. 12:21
 1/4 A kérdező kommentje:

Mert hallottam hogy az arabok, afrikaiak is franciáknak vallják magukat, Franciaországinak, ez tényleg így van?


Ők nem tartják magukat algériainak, Malii-nak hanem FRANCIÁNAK?


És ugyanúgy viselkednek és büszkék a nemzetükre mint a franciák?

2012. aug. 22. 12:30
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
A volt gyarmatokról jövők általában franciának tartják magukat, ez így van, ahogy mondod. Velük nincs is baj, hanem inkább a gettóba kerülő leszármazottakkal meg azokkal, akik nem hajlandóak beilleszkedni. Voltak ott is zavargások korábban, mikor autókat gyújtogattak, de szerintem Franciaországban sokkal jobban kezelhető a helyzet, mint mondjuk Németországban vagy Nagy-Britanniában.
2012. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy viszonyulnak a bevándorlók a franciákhoz, és magához a francia államhoz?"

Franciának vallják magukat - persze kivétel biztos van. Azt kell tudni, hogy Franciaországban a nacionalizmus is másképp működik, mint itt. Hallottam olyan esetet, amikor franciául tudó magyar kérdezte a francia rendőrt, hogy mi van az arabokkal. A rendőr válasza az volt, hogy itt nincsenek arabok (francia mindenki aki állampolgárságot kapott és ehhez szentül tartják is magukat.) Persze a történet hitelességét nem tudom alátámasztani, de az tény, hogy náluk aki állampolgár az francia és kész.


"...ezáltal nagyon nő Franciaország népessége."

Nem csak! Franciaországban az etnikai franciák is gyarapodnak, egyedülálló módon Európában!

2012. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A franciak nem ismerik el a mas nemzetiseget,szerintuk aki megkapta az allampolgarsagot az francia,aztan lehet akar pepita szinu is.
2012. aug. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!