Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz az, hogy Európa jelenti...

Igaz az, hogy Európa jelenti a jövőt?

Figyelt kérdés

Ezt egyszer valaki írta itt az oldalon de már nem tudom ki.

Azt írta még,hogy Európa még Észak-Amerikától is jobb.Igaz ez?


2012. aug. 19. 00:18
 1/10 anonim ***** válasza:
2012. aug. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igaz.
2012. aug. 19. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
nekem biztos nem europa a jovom. amerika jobb nekem
2012. aug. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Csak, akkor ha végre egységesülni tud. De az odáig vezető út nagyon rögös, és teli van buktatókkal. Minden esetre én szurkolók a föderális EU-nak.
2012. aug. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Eddig úgy néz ki hogy Európa a globalizálódás legnagyobb vesztese a földön. Persze a németek virulnak, hiszen kb a globalizálódás hasznának a 80% át ők szívják el.

Gyors lepusztulást hoz a közeljövő Európának semmi mást.

Egyesült Európa meg nevetséges.

Egyszerűen ahoz ki kellene egyenlítődnie bizonyos mértékig a lokalitások gazdaságának. adópolitika, 1 szoc politika, és egy kb 30% on belüli minimálbér.

Máskülönben soha az életben nem jön létre.

Csak nézd meg, hogy ma is azzal vannak elfoglalva a nagy gazdaságok, főleg a németek, hogy miként szívhatnak el még több erőforrást. Az az, soha nem fog megvalósulni.

Sőt, amikor a perifériáknak a terhei akkorák lesznek ami a tömeges megrokkanást jelenti akkor szakad az Eu.

Ha a perifériák kiválnak, akkor meg az egész bomlik, mert nem lesz kit húzni olcsó munkaerővel és fogyasztással, nem lesz olyan adóverseny ami a centrumok offshore cégein adót elkerülő vállalkozásainak helyet adjon.

2012. aug. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Európát egységbe, de nem egységessé kell kovácsolni! Ez itt a megoldás. Kormányközi unióra volna szükség.
2012. aug. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Igen, mert földrajzilag benne helyezkedik el Magyarország.
2012. aug. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Így nem. Európa soha nem lesz olyan mint pl az USA. Csak néz végig egy történelmi atlaszon és akkor láthatod, hogy mennyi különféle nép, nyelv van itt jelen és mennyi háború, probléma volt etnikai alapon. Arról nem is beszélve, hogy nem csak kulturális de hatalmas gazdasági különbségek vannak.

Nem is lenne jó ha ezek a kis nemzetek lemondanának a szuverenitásukról mert egyrészt az EU nem azért csinálja ezt, hogy nekünk jó legyen hanem azért mert komoly politikai, gazdasági érdekük fűződik ahhoz, hogy minél nagyobb befolyásuk legyen. Lásd: Magyar mezőgazdaság szétverése, olcsó, rossz minőségű külföldi zöldség, gyümölcs behozatala stb.

Másrészt Nyugat-Európa nem véletlenül jár most ott ahol. A nagy liberális multi-kulti nagyon komolyan hozzájárult. Nem a gazdaság a főgond szerintem, az sokkal durvább, hogy pl a melegházasság vagy az, hogy nem apának és anyának hívják szüleiket a gyerekek hanem szülő1 és 2 és még sorolhatnám azért elég durva, fejtetőre állított gondolkodás.

Vissza kellene térni a normális gondolkodáshoz. A Nagy Nyugatnak pedig több alázatot kellene mutatni a Közép-Kelet Európai népek fele nem pedig képmutatóan okoskodni és lenácizni, fasisztázni mindenkit aki kicsit is fontosnak tartja a nemzete sorsát. Európa erős, egységes nemzetállamokkal lehetne erős nem pedig kierőszakolt USA féle modellbe. Ezt nem hiszem, hogy elfogadná a társadalom.

2012. szept. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyesül európai bla bla bla. Persze, de tudtommal az első 13 amerikai állam között nem volt olyan történelmi ellenségeskedés mint Európában.

Az európai sovinisztáknak van miből válogatniuk Német-Francia, Angol-Francia, Ír-Angol stb. stb.


De a kevés amerikai soviniszta kiélte magát abban, hogy megölték a bennszülötteket, ebben is egységesek voltak.

2012. szept. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajna a jövő, most úgy néz ki, a kínaiaké. Európa már régen nem játszik központi szerepet a világban. Próbáltam keresni ilyet, ahol le van írva, mikor melyik térségé volt a vezető szerep, de nem találtam, biztos te is láttál már ilyet. Most egyre inkább úgy néz ki, hogy ez a centrum (értsd: legfontosabb központ) áttolódik a távol-keletre, ahol eleve több erős gazdaság is van (nem csak Kína). Lassan az USA központi szerepe is alábbhagy majd. A jövő egyértelműen a távol-keleté.
2012. szept. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!