Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek az EU...

Mi a véleményetek az EU mintájára létrejött UNASUR-ról (Dél-amerikai Unió)?

Figyelt kérdés
Szerintetek többre fogja vinni, mint az EU? Ott könnyebben egyesülni tudnának, nem? Hiszen nem állnak fenn olyan régóta a dél-amerikai országok.
2012. aug. 14. 00:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint egész sikeresek lehetnek végülis ott nincs 27 féle nyelv. Általánosságban csak kettő a spanyol és a portugál. Szerintem viheti valamire de nem azonnal pár év még kell nekik.
2012. aug. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Te azt hiszed ezek az úniók azért jönnek létre hogy az embereknek jobb legyen?
2012. aug. 14. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

A Dél-Amerikai Unió (UNASUR) nem több, mint egy kereskedelmi unió, talán még annyi sem... Valóban az EU mintájára jött létre, viszont közel sem annyira egységes/integrált mint az - szerintem várnak mi sül ki az EU-ból. Meg aztán nem hiszem, hogy egy politikai egység lenne, mert ott Brazília 2050-re a világ 8 legnagyobb gazdasági és politikai hatalma közt lesz, miért kéne osztoznia a többiekkel? Az EU pedig azért jött létre, mert sok az azonos hatalommal rendelkező állam (Németo., Fro. Egyeseült Kir.) és elvesztették a világ feletti dominanciát, így oszd meg és uralkodj módjára egyesíthetik a kontinenst, hogy újra legyen szavuk a világban. De mint írtam, ott Brazília le fog hagyni mindenkit! Gondolj bele: 8 millió nkm, sok erőforrás, nagy népesség...


Ja és mellékesen megjegyezném, hogy az Afrikai Unió és az Ázsiai Unió is az EU mintájára jött létre, azonban ezek nem többek kereskedelmi egyezményeknél - amik intézményesítve vannak.

2012. aug. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát, kezdetben az EU is ilyen volt, még az 50-es években. És sok idő kellett, amíg eljutott a mai szintjére.

Az UNASUR pl. csak 2004-ben jött létre, tehát nem olyan régen, így ők még abszolút csak kezdeti stádiumban vannak.


De egyébként, ahogy néztem számolgattam, egy egységes EU még mindig nagyobb gazdasági hatalom lenne, mint a hatalmas UNASUR.

2012. aug. 14. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!