Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Német vezetésű EU?

Német vezetésű EU?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, a válság megoldását egy német vezetésű Európai Egyesült Államok létrehozásában látják a politikusok. Briliáns ötlet, vajon miért nem jutott ez már másnak is eszébe korábban?

2012. aug. 4. 00:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljes újulás lesz az EU-ban, és az se biztos hogy mi a "belső" körökben leszünk.


Mert egy elmélet szerint 2 részre bomlik majd, külső, és belső rész. (értelemszerűen a belsőbe jobb bekerülni).


+ 4 külön EU-ra válik kategóriánként. (pl. politikai, kereskedelmi...)


Mondjuk én a Németek helyében rögtön Spanyolt-portugált-olaszt kiraknám.


Ők vitték elsősorban oda, ahol tart.

2012. aug. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is főleg Németország pénzelte és irányította az EU-t, mi ebben az új?
2012. aug. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igy van ez a megoldás! Németország pedig megszorításokat vezethetne be a deli államokban és meg kellene mutatni milyen a nemet mentalitás a deliekhez képest.

45 körül ellenezték a nemet vezetésű uniót a sors furcsa fintora h Németország ismét talpraallt és ő fogja vezetni az egyesült Európát, és most nem fognak annyira ellenkezni a többiek.

2012. aug. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a déliek vitték csődbe az EU-t szöveg baromság! A válság előtt - Görögo. kivételébel - a spanyoloknak, olaszoknak kevesebb volt a hiányuk, mint mondjuk a németeknek. Szerintem - és sok közgazdász szerint is - a német kereskedelmi túlsúly (az EU-n belül) az oka a válságnak.


" Fontos kihangsúlyozni, hogy ez a válság, Görögország esetétől eltekintve, elsősorban nem a felelőtlen költségvetési politikáról szól. Visszautalnék a bevezetőben említett spanyol-német szembeállításra, ugyanis rendkívül fontos, hogy a "fegyelmezett" németeknél 60 százalék feletti GDP-arányos államadósság és költségvetési hiány volt a válságot megelőzően, míg a sziesztázó spanyoloknál az államadósság a GDP 40 százaléka alatt volt, és a költségvetésüket enyhe többlet jellemezte, tehát a spanyolok számai sokkal fegyelmezettebb fiskális politikára utaltak."

[link]


"A német exportőröknek évente 100 milliárd eurónyi többlet nyereségük származik a gyengülő euróból, csoda, hogy Németország nem akarja gyorsan megoldani a válságot?"

[link]


Kérdésre:

"Német vezetésű EU?"

Nem egészen. A németek mindig valamilyen más nagy EU-s hatalommal viszik véghez az akaratukat, eddig a franciák voltak partnerek ebben, most úgy tűnik, hogy az olaszok.


"Úgy néz ki, a válság megoldását egy német vezetésű Európai Egyesült Államok létrehozásában látják a politikusok. Briliáns ötlet, vajon miért nem jutott ez már másnak is eszébe korábban?"

Igen. Az egész EU alapítása az Európai Szén- és Acélközösséggel, erről szólt. A 2. vh. után Európa jelentős lemaradásban volt az USA-tól, elvesztette világhatalmi tényezőjét. Sőt még az oroszok is nagyobb politikai, gazdasági befolyással bírtak. Erre ötletként kitalálták az integrációt (egyesülés, egységesülés), ami már a nevében fémjelzi a szándékot. De pl. az unió több intézmények helye, stb. is jelképes. Hogy csak egyet említsek a Justus Lipsius élület. Az egész herce-hurca erről szól. Nyilván lesz EEÁ, de ezt nem úgy kell elképzelni, mint az USA föderális kormányát; és nem egy-két évtized alatt fog létrejönni. Ez egy több évtizedes, ha nem évszázados munka.


Ui.: egyébként a németek már '90 környékén föderális Európát akartak; akkor a franciák nem egyeztek bele.

2012. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Nem!

Hanem a nagytőke távvezérelt Eu alakult ki mára.

"persze az igaz hogy a németeknek van a legtöbb tőkéje, csak hogy nem a német átlagpolgár érdekeit képviselik"


Ohh hát nyilván a pigsek a hibásak meg a félperifériák.

Csak hogy ez a felületesség amivel etetik a parasztot.

Pontosan hogy a német gazdaság a más lokalitásokkal kapcsolatos perverz jövedelem elszívása okozza a feszültséget. Ha csak azt nézzük hogy miként lehet egy Görög és egy Német gazdaságnak ugyan az a valutája, az elképesztő. Miközben ha külön valutája lenne akkor a németek valutája 5× erősebb lenne. Így viszonyt a németek versenyképességét az égig emeli ez a rendszer.

Arról nem is beszélve hogy a németek keleten gyártotta "sz@raival" és a magas technológiájával, az az ezzel a 3 tényezővel nem lehet versenyezni.


A 2 sebességes Eu nak meg gyászos következménye lenne a centrumon kívül mindenkire, olyan kiszolgáltatott helyzetbe kerülne mindenki ami = a rabszolgasággal és a teljes leépüléssel.


De megoldódik a helyzet, és szét fog válni az Eu 3 részre.

A nagy különbség a 3 sebességes Eu és a 3 felé vált Eu között az: Hogy míg a 3 seb Eu ban az adózás és a költségvetés feletti központi diszponencián kívül semmilyen összhang nem alakul ki, sem szociális sem jövedelmi "így az elszegényedés a centrumon kívül garantált"! A 3 felé szaladt Eu ban a csoportok maguk felé a mai Eu feltételekkel működnek, viszont a a többi Európai országgal már nem, és a Eu n kívüli országok esetén kemény védővámokat alkalmazva védik a gazdaságukat.



Nincs más megoldás.

2012. aug. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%

Az vitte csödbe az EU-t, akinek most közel 90%-os az államadosságuk:


Spanyol-olasz, portugál és Francia. o.


Ha megnézed msot Brüsszel-t, ők meg pont azt mondják "minden ország hibás, kivéve ők".


Mi közép EU-ban jól kezeljük a válságot (megállunk a saját lábunkon, hitel nélkül...). Ők nem.... Hitel hitel hátán...


Akkor ki viszi adósságba magát? Mi? Mi az IMF-től se hitelt veszünk fel, csak bebiztosítsuk a seggünket...


Vicc, hogy ők minket hibáztatnak azért, (mert mi voltunk az egyetlen hitelesek MSZP-idején) mert mi nem veszünk fel hiteleket közép eu-ban: Szlovákia, Románia, M.o. és ez az ő csörüket idegesíti,.

2012. aug. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!