Hogy lehet az, hogy a középkorban, újkorban Japán és
Kína virágzott azon időszakaikban, amikor szándékosan
izolálták magukat a világ többi részétől, most meg
21. századi fejlettség mellett Észak-Korea nyomorog az
izolációban?
Mert akkoriban mást jelentett a fejlett ország fogalma és mást jelentett a szegénység illetve gazdagság.
2012. aug. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
Talán mert a középkorban nem volt meg az a fajta technológia különbség a birodalmak közt.Ezt javarészt az ipari forradalom tetőzte,és az angol gyarmatosítási folyamat véglegesítette.A "nyugati"kultúra ami a középkorban virágzott meglehetősen sok erkölcsi fogyatékossággal is bírt.A kereszténység azonban mindig is hátán vitte Europát bármennyire is fáj ez sok Isten tagadónak.
Japán és Kína elzárkózása egy fajta zavartalan fejlődéshez vezetett.Akkoriban bármennyire is fura messze felülmúlták az európait.De az ipari forr. fokozatos terjedésével nem tudták már felvenni a versenyt..
Ma már ennél több kell,azonban már Európa hanyatlik.
2012. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
Azt nem mondanám, hogy virágoztak, elvoltak, élték a saját életüket. Attól függ mit értünk virágzáson. Viszont fejlődni nem nagyon fejlődtek. Igaz, ez nem is kell a boldogsághoz. É-Korea is simán ellenne magában, ha akkora lenne, mint Kína, sok termőfölddal, nyersanyaggal. Egyébként Kína azért ma is kívülállónak számít valamennyire.
2012. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
Először is: Kína és India nem zárkózott el a világtól. Illetve Kína zárkózott el, akkor amikor már Európa "felfedezésének" küszöbén állt. Még a flottáikat és hajógyáraikat is megsemmisítették. Az okok egyébként abban keresendők, hogy akkoriban a kereskedelem Keleten zajlott; emlékezz töriből a selyemútra! Ez az ipari forradalommal az Atlanti-óceánra helyeződött át és a kereskedelem haszna elkerülte őket. A "szegénységük", lemaradásuk ebben gyökeredzik. Japán sem volt valami sokáig elszigetelt, az európaiak rákényszerítették őket az újítások bevezetésére a kolonizálást elkerülendő.
2012. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
Tegyük kicsit rendbe a dolgokat!
Kína sokkal fejlettebb volt jó ideig mint Europa!
Puskapor, mérnöki tudományok, hatalmas hajók, felfedezések stb!
Aztán jöt a bezárkózás, Nagy fal, könyvégetések(!!!) stb!
Már nem lehetett felfedezőutakra menni és a tudományt is keményen visszafogták!
ha ezt nem teszik meg, sokkal hamarabb "felfedezik" Europát és eljutnak Amerikába!
Kína tökéletes példája hogy hosszú távon mit okoz az elzárkózás és a tudománnyal szembe fordulás...
2012. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
a válasz egyszerű: kommunizmus
2012. aug. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
Hát ja, az akkori kínai, illetve japán vezetés egészen más minőségű volt, mint a mai észak-koreai. Sokat számít, ha nem kell arra fecsérelni egy ország erőforrásait, hogy
- a lakosságot rákényszerítsék egy általa szívből utált ideológia elfogadására,
- száz éve elavult technológiával, nyersanyagok nélkül fenntartani egy, az adott kor kívánalmainak megfelelő hadsereget, amelynek minden huszadik ember a tagja,
- millió fős kirakatvárosokat és hasonló presztízsberuházásokat létrehozni, hátha sikerül vele átvágni a világot.
2012. aug. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
Igaz az is, amit a korábbiak írtak, de ne felejtsük el azt se, hogy a népesség az egészségügy fejlődésének köszönhetően mára sokkal nagyobb lett, mint a középkorban volt. Ekkora népességet már csak modern technikákat alkalmazó mezőgazdasággal lehet eltartani, egy elszigetelt és szegény ország pedig nem képes azt a vegyipart, gépipart stb. létrehozni, ami ehhez szükséges lenne. A középkorban elég volt két ló meg egy eke a földműveléshez, akkor nem volt ilyen probléma.
2012. aug. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
Ők már akkor tudták, hogy egy ország csak nemzetállamként lehet erős és ezért minden áldozatot meghoztak. Az idő jelenleg őket igazolja. 1900 körül volt is egy kísérlet Kína megosztására és földarabolására, de nem jött be. A "fejlett nyugat" bukását éppen a népek gyökértelenségbe taszítása okozza.
2012. aug. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
Az a helyzet, hogy nem a fejlett Nyugat gyökértelen, ezt csak a magyar szélsőjobbosok hiszik így. Valójában a magyarok gyökértelenek. A Nyugat pedig, köszöni szépen, még a jelenlegi válságban is sokkal jobban elvan, mint a világ bármely másik része.
2012. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: