Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugat-Európa még mindig...

Nyugat-Európa még mindig sokkal fejlettebb, mint Magyarország?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 17:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ááá, dehogy, végülis ott csak megél az ember a fizetéséből és nem kell minden hónapban azon töprengenie, hogy hogyan fizeti ki a számláit... Persze, hogy fejlettebb, nem is nehéz nálunk fejlettebbnek lenni.
2012. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
48%

Igen, még mindig sokkal fejlettebb. Önkéntesként mentünk ki Brüsszelbe, és ott 4 szinten volt 16 metró! Budapesten meg 20 éve épül csak a 4. :/ Az épületek/irodaházak között is több az új:

[link]


Több a modern híd:

[link]


De a mentalitás is előrehaladottabb, nem olyan "középkori", mint Magyarországon. Gondolok itt arra, hogy a nők csak 1,5-6 hónapot töltenek otthon a babával, hamarabb vissza tudnak menni dolgozni, a kicsit pedig bölcsibe viszik vagy bébiszitterre/a nagyszülőkre bízzák. És ott erre jobban ki van épülve a rendszer, több a bölcsőde, elfogadottabb az, hogy valaki más vigyáz a gyerekre!


Ma is megállított egy öreg néni, aki ovis koromba mindig nyalókát hozott nekem :D és megkérdezte:

- Mi akarsz lenni, mit jelölsz meg egyetemen?

- Orvosira szeretnék menni :)

- És milyen orvos? /Hát Istenem, miért kérdezni meg ezt mindenki?! Na de hogy lenyugodjon mondtam egyet, ami érdekelne/

- Valamilyen sebész...talán baleseti sebész vagy agysebész, még érdekelne is :D

- ÁÁ, az nem jó! Legyél belgyógyász!

- Nem nem, az túl unalmas...


Mind1, elment, de mi köze van hozzá? Csak felháborító!


Ja, ezt mindenki tudja, hogy a magyarok kicsit savanyúak a múltjuk miatt, de majd csak kinövik.


18/L

2012. júl. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Fejlettebb, de nálunk rosszabb is lehet. Októberben nyertem egy pályázatot tudományos konferenciára Erdélybe és nagyon izgatott voltam, kíváncsi arra a gyönyörű, hőn szeretett magyar helyre. És mit láttam? Sokkal kátyúsabb, rosszabb utak, mint itthon, az utcákon szemét, sok helyen járda sincs (pedig városban voltunk); a város legjobb kolija is egy 100 éves lepukkant hely, az "átlag" házak ott olyanok, mint itt a legszegényebbeké, de még csak a bérházak falát sem képesek megvakolni, az erkély is már szakadozott, csupa rozsda, moha...NAGYOT CSALÓDTAM!


Alig vártam, hogy hazajöjjek :) Tényleg! Segít egy kicsit pozitívabban látni a dolgokat. Igen, minden relatív. Alig vártam, hogy itthon legyek, pedig még nem is Sopronban vagy Győrben lakom, hanem Nyíregyházán! De...itt olyan szép minden!

18/L

2012. júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fejlettebb. Elég szégyen, hogy míg ott egy kis asszisztens 7-800 ezreket keres, itt élünk a semmiből, sokszor elmegyek a boltba meg kell gondolnom mit veszek, pedig nem a heti kaviár meg lazac adagról van szó! A téli fűtésről meg ne is beszéljünk...no meg a nyaralást meg el is lehet messziről felejteni.. ennyi
2012. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!